fbpx
najlepšie auto hry na mobil zadarmo

Auto hry na mobil sú v aktuálnej situácii spôsobenej korona vírusom jedným z najúčinnejších zabijakov domácej nudy. Ak rozmýšľaš, ktorá z autičkárskych hier na mobil sa oplatí stiahnuť, mám pre teba 4 tipy na perfektné auto hry zadarmo, ktoré osobne obľubujem najviac.

Na úvod musím podotknúť, že auto hry na mobil prešli v posledných rokoch veľkým „upgradom“. Už to nie sú len lacné arkádovky, ktoré fyziku reálneho auta nevideli ani na videu. Viaceré z voľne dostupných hier sú tak dobre zvládnutými simulátormi, že s prižmúrením oka by som sa ich nebál prirovnať ku starším verziám Forzy, ktorú osobne radím medzi najlepšie hry na XBox, aké boli kedy naprogramované. Samozrejme, nie každý má doma k dispozícii XBox alebo počítač s volantom, preto niekedy aj obyčajný smartfón príde vhod. Vývojári hier sa snažia čoraz viac vyhovieť aj pravým petrolheadom, auto hry na mobil tak už nie sú len o bezcieľnom naháňaní sa vo formulách s ultra super nitro turbo boostom, ale viaceré sa snažia čo najviac priblížiť realite.

Tieto 4 auto hry na mobil zadarmo považujem v aktuálnej dobe za najlepšie.

Pixel Car Racer

auto hry na mobil pixel car racer zadarmo

To, čo na prvý pohľad vyzerá ako odfláknutá arkádovka z minulého desaťročia, je v skutočnosť jednou z najlepších, ak nie aj najlepšou, autičkárskou hrou na mobil. V hre je dostupných viac ako 100 áut legendárnych áut, rôzne modely Mazdy, Hondy, Toyoty, Nissanu, ale aj legendy nemeckého automobilového priemyslu. Tieto autá si môžeš kupovať a následne pomerne realisticky upravovať. V „Part store“ si nakúpiš rozličné diely, od motorových komponentov, cez kolesá, laky, až po bodykity, ktoré následne inštaluješ na auto. Každá úprava sa reálne prejaví na zmene správania auta, v garáži môžeš dať auto na brzdu a otestovať jeho výkon. Modifikovať sa dajú aj také detaily, ako napríklad prevodové pomery.

S upravenými autami môžeš pretekať v rozličných drag race súťažiach, alebo voľných jazdách na diaľnici. Preteky majú síce len 2D grafiku, no fyzika je zvládnutá famózne. Pred drag race musíš zohriať gumy a ak budeš motor príliš trápiť, vyhodí ti obľúbený „check-engine“ a zníži výkon. Nastaviť si môžeš manuálne radenie, dokonca aj so spojkou! To už ale vyžaduje poriadne zručné prsty… Svoje výsledky z pretekov môžeš následne porovnávať s petrolheadmi z celého sveta. A to najlepšie? Všetky autá majú realistické zvuky, ktoré sa naviac menia po inštalácii jednotlivých úprav. Dokonca by som povedal, že už len kvôli samotným zvukom sa túto hru oplatí stiahnuť. Však vyskúšaj a presvedč sa sám… 🙂

Dr. Parking 4

auto hry na mobil dr parking 4 zadarmo

Osobne veľmi rád hrávam parkovacie hry. Avšak nie také, kde auto vidím zvrchu a ovládam ho šípkami. Páčia sa mi hry, ktoré čo najviac zodpovedajú realite. Najlepšou parkovacou hrou na mobil, akú som kedy vyskúšal, je nepochybne Dr. Parking 4. Hoci hra je pomerne jednoduchá, dokonca má veľkosť len niekoľko megabajtov, je rýchla, neseká, a grafika je na slušnej úrovni. Hoci hra umožňuje nastaviť si aj kameru spoza auta, vysoko odporúčam zvoliť pohľad spoza prednej kapoty. Pri ňom sa na hornej lište objavia spätné zrkadlá, získavaš tak pohľad vodiča v skutočnom aute.

Zatáča sa volantom na kraji obrazovky, ktorého maximálny uhol natočenia zodpovedá reálnemu autu. Dokonca, aj virtuálny posilňovač riadenia reaguje ako v skutočnom aute. Hra zahŕňa množstvo levelov, ktorých náročnosť postupne narastá. Kým prvé misie splníte s „prstom v nose“, posledné zvládne už len pravý profesionál. Táto hra má naviac aj praktický význam. Ja som ju „drtil“ ešte predtým, ako som robil autoškolu. Keď som následne autoškolu dokončil a začal som jazdiť v reálnom aute, s parkovaním som v živote nemal problém, čo do veľkej miery pripisujem aj tejto hre. Naučil som sa v nej totiž praktiky a taktiky, ktoré sa využívajú aj pri parkovaní s reálnym autom.

CarX Drift Racing 2

auto hry na mobil carx drift racing 2 zadarmo

Medzi najlepšie auto hry na mobil nemôžem nezaradiť aj poriadnu driftovačku, moja obľúbená je práve CarX Drift Racing 2. Hra prináša prakticky nekonečné možnosti jazdenia v single player móde, ale k dispozícii je aj online multiplayer. Hra obsahuje zaujímavé trasy, veľa áut s rozličným výkonom a typom pohonu, v nastaveniach si môžeš upraviť prakticky všetko, osobne sa mi veľmi páči výber z viacerých spôsobov ovládania auta, plus nastaviť sa dá aj citlivosť reakcií. Začiatočníci môžu využiť aj rozličných jazdných asistentov, ktorí robia ovládanie auta jednoduchším.

V najrealistickejšom nastavení totiž ovládanie auta vyžaduje dosť skúseností, inak sa ocitnete vo zvodidlách v každej jednej zákrute. Každopádne, dovolím si povedať, že fyzika hry je celkom slušne zvládnutá a ak si na hru zvykneš, stráviš pri nej aj niekoľko hodín vkuse.

Real Racing 3

auto hry na mobil real racing 3 zadarmo

Na záver som si nechal chuťovku, ktorú by som sa nebál označiť za „Forzu Motorsport na mobil„. Na rozdiel od doteraz spomínaných hier je Real Racing 3 dosť náročný na pamäť a výkon zariadenia, ak máš menej výkonný smartfón s menšou pamäťou, môže sa ľahko stať, že túto hru neutiahne. Real Racing 3 prináša stovky reálnych áut, obrovské množstvo pretekárskych okruhov, pretekov, time attackov a iných zaujímavých misií. Grafika je na špičkovej úrovni, fyzika áut je taktiež zvládnutá na pomery smartfónových hier briliantne.

Okrem single player módu je taktiež dostupný aj online multiplayer, kde si svoje sily môžeš porovnať s hráčmi z celého sveta. Páči sa mi portfólio značiek a modelov áut, ktoré začína malými hothatchmi a končí hyperšportmi ako Koenigsegg a Pagani. Paráda!

Verím, že v tomto zozname si aj ty našiel hru, ktorá ťa zaujala. Samozrejme, ideálne je stiahnuť si všetky hry naraz a potom máš zaručene istotu, že počas najbližších týždňov sa doma nudiť nebudeš. 😀 Aké auto hry na mobil obľubuješ a odporúčaš ty? Daj vedieť v komentároch!

Obrázky – Google Play

Pozri tiež:

One thought on “4 najlepšie auto hry na mobil – môj výber”

Comments are closed.