fbpx

Nekonečné čakanie sa konečne skončilo. Napriek tomu, že prakticky všetky informácie o novej Supre unikli dávno pred predstavením, samotné oficiálne odhalenie na Detroit Auto Show stojí za pozretie.

Video z dnešného odhalenia Toyoty Supra 2020 má 14 minút, určite sa však pri ňom nudiť nebudete, prezident značky Akio Toyoda opäť ukázal svoj zmysel pre humor a ak aspoň trochu ovládate angličtinu a zaujíma vás nová Supra, toto video musíte vidieť. 🙂

Zhrnutie základných údajov

Mnoho údajov o technike novej Supry už poznáme dlhšie, preto len na krátke zhrnutie – nová Supra má rozloženie hmotnosti 50:50, dlhá je 4381.5 milimetrov a rázvor náprav má dĺžku 2468.88 milimetrov. Nová Toyota Supra bola vyvíjaná v úzkej spolupráci s oddelením Gazoo Racing, ktoré zaručuje perfektné športové naladenie auta. Všetky verzie budú vybavené adaptívnymi tlmičmi.

nová toyota supra 2020
toyota supra 2020
nová toyota supra 2020

Nová Supra je poháňaná turbom preplňovaným radovým šesťvalcom s objemom 3.0 litra, ktorý poznáme z BMW. V Supre je ladený na výkon 335 koní a krútiaci moment 495 Nm. Nadšencov včetne mňa zamrzí skutočnosť, že tento motor je so zadnou nápravou spojený výhradne osemstupňovým automatom, manuálneho radenia sme sa tak, bohužiaľ, nedočkali. Z nuly na 100 vyšprintuje nová Supra za 4.1 sekundy, maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h.

V Amerike od 49 990$

toyota supra 2020 interiér
nová toyota supra interiér
toyota supra 2020 interiér

Nová Toyota Supra poteší cenou, ktorá je na to, čo všetko ponúka, doslova úžasná. Ani lepšie vybavené modely sa v Amerike nedostanú cez hranicu 60 000 dolárov. Uvidíme, aká bude cenová politika novej Supry v Európe a u nás, na Slovensku, myslím však, že môžeme čakať naozaj dobré ceny. Na detailné informácie o technológiách a systémoch si budeme musieť asi ešte chvíľu počkať, musím však povedať, že nová Supra sa naozaj podarila. Obavy, ako dobre dokáže nahradiť ikonického predchodcu, sú tak podľa mňa zahnané a som veľmi zvedavý, ako bude fungovať a vyzerať naživo.

Čo na novú Toyotu Supra vravíte vy? 🙂

Páčil sa ti článok? Sleduj Dominiccars aj na FB a už ti nič neutečie! 😉


Obrázky a info – Motor1