fbpx
žlté polarizačné okuliare pre vodičov recenzia test

Šoférovanie za šera, v zhoršených poveternostných podmienkach alebo v noci je kvôli zhoršenej viditeľnosti často nepríjemné. Za zváženie preto stoja špeciálne polarizačné okuliare pre vodičov. Sú však skutočne tak účinné, ako sa o nich píše? Na vlastnej koži som otestoval model „Motorist“, ktorý je určený predovšetkým na zlepšenie videnia počas noci. 

Žlté polarizačné okuliare pre vodičov „Motorist“, z kategórie okuliare na šoférovanie, si ma získali hneď na prvý dotyk. Vyrobené sú z mimoriadne odolného plastu, ktorý pôsobí pevným a prémiovým dojmom. Rám je zároveň pružný, takže sa dokáže perfektne prispôsobiť rôznym typom tváre. 

žlté polarizačné okuliare pre vodičov recenzia test

Po dizajnovej stránke sa mi páči štýlové vrúbkovanie na straniciach. Oceňujem tiež pevné kovové pánty. Tie sú veľmi robustné, takže ani pri pravidelnom používaní sa nevykývajú a nebudú mať vôľu. 

Dokonalý komfort nosenia 

Po nasadení okuliarov na tvár má teší ich nízka hmotnosť. Po pár minútach nosenia som si na ne tak zvykol, že som prakticky ani nepociťoval ich prítomnosť na tvári. Koncovka straníc ani po niekoľkých hodinách na tvári netlačí za ušami, no zároveň zabezpečuje, že okuliare výborne držia aj pri prudších pohyboch hlavy. 

žlté polarizačné okuliare pre vodičov recenzia test

Neobmedzený výhľad do všetkých strán 

Páči sa mi, že okuliare majú veľké sklá a zároveň tenké rámiky. Nijako tak neobmedzujú dokonalý výhľad do všetkých strán. Aj keď som jazdil v hustej mestskej premávke, stále som sa mohol naplno spoliehať aj na moje periférne videnie. 

žlté polarizačné okuliare pre vodičov recenzia test

Účinnosť pri jazdení v noci 

Funkčnosť okuliarov „Motorist“ predbehla moje očakávania. Myslel som si, že budú len mierne zlepšovať viditeľnosť a ich vplyv nebude tak výrazný. V skutočnosti však vďaka nim vidíte oveľa lepšie. Aj v úplnej tme dokážete ostrejšie rozoznávať predmety na ceste. Žltý filter zároveň veľmi dobre utlmuje silné svetlo z oproti idúcich vozidiel či pouličných lámp. 

Zmiernenie únavy očí 

Oči vďaka okuliarom „Motorist“ nie sú vystavené tak veľkým svetelným šokom a nemusia neustále preostrovať z veľmi silného svetla do úplnej tmy. Vďaka tomu som citeľne lepšie videl na cestu. Obrovskou výhodou je tiež to, že po niekoľkých hodinách šoférovania v noci som sa cítil oveľa menej unavene ako keď som okuliare nemal. 

žlté polarizačné okuliare pre vodičov recenzia test

Jazdenie cez deň a v zhoršených poveternostných podmienkach 

Žlté polarizačné okuliare pre šoférov „Motorist“ majú UV400 filter č. 1 s európskym certifikátom a polarizačný filter. Dajú sa tak nosiť aj cez deň a chránia oči pred slnečným žiarením. Aj pri šoférovaní počas dňa nijako neobmedzujú výhľad a ich nosenie je veľmi pohodlné. Oceňujem, že pri jazdení v daždi, hmle či snežení vedia tiež citeľne zlepšovať viditeľnosť a zmierňovať únavu očí

Pri testovaní okuliarov „Motorist“ som nezaznamenal prakticky žiadne negatíva. Vynikajúco fungujú v tme a zhoršených poveternostných podmienkach, príjemne sa nosia a potešia vysokou kvalitou spracovania. Odporúčam! 

Žlté polarizačné okuliare pre vodičov „Motorist“ si môžete zakúpiť TU