fbpx

Vo svete áut je veľa vecí, ktoré sú krásne, zaujímavé a pútavé. Kým logá automobiliek mnohí považujú len za poznávací znak tej-ktorej automobilky, v mnohých prípadoch sa jedná o doslova umelecké diela. Toto je z môjho pohľadu 5 najkrajších. 

Alfa Romeo

alfa romeo logo

Logo Alfa Romeo už len podčiarkuje krásu týchto talianskych skvostov. Jednoducho, nemá chybu.

BMW

bmw logo

V jednoduchosti je krása a práve tá sa ukrýva v logu BMW. Mimochodom, ak ste niekedy uvažovali nad tým, čo vlastne tie biele a modré trojuholníky majú znamenať, tak odpoveď je jednoduchá – logo vzniklo v dobe, keď sa BMW zameriavalo na výrobu leteckých motorov, trojuholníky tak symbolizujú vrtuľu.

Lamborghini

lamborghini logo

Logo Lamborghini je krásnym príkladom toho, ako dokáže logo jasne povedať, aké autá daná automobilka vyrába. V prípade Lamborghini sú to živelné, agresívne a poriadne silné beštie, presne ako býk v logu.

Rolls-Royce

rolls royce logo

Ďalšie logo, ktoré sa drží frázy „v jednoduchosti je krása“ a mne sa neskutočne páči. Umiestniť dve písmená R za seba do jednoduchého loga je fakt primitívne, ale funguje to dokonale.

Porsche

porsche logo

Na záver, samozrejme, nesmie chýbať logo tejto nemeckej legendy, ktoré doslova vyzerá ako nejaká cenná medaila. Bodaj by aj nie, keďže dlhé desaťročia zdobí kapoty najväčších legiend automobilového priemyslu.

Ktoré sú vaše obľúbené logá automobiliek? Podeľte sa s nimi v komentároch! 😉

 

One thought on “Najkrajšie automobilové logá všetkých čias – môj výber”

Comments are closed.