fbpx

Nemecká značka známa ako Bayerische Motoren Werke, jednoducho BMW, je dlhé roky známa výrobou áut určených pre ľudí, ktorí si užívajú jazdenie a snáď každý automobilový nadšenec si v jej ponuke nájde kúsok, ktorý sa mu zapáči. Aké sú moje najobľúbenejšie BMW modely všetkých čias? 

5. BMW 3 (e30)

BMW modely, BMW e30
zdroj – Bmwblog

Kto by nepoznal toto legendárne BMW? 4 okrúhle svetlá, ktoré dotvárajú typický žraločí nos, nízka hmotnosť, ktorá sa pohybuje v rozmedzí 1070 – 1368 kg v závislosti od výbavy, spojená s legendárnymi 4 a 6 valcovými BMW motormi, robia z tohto auta stroj, ktorý sa nemohol nezapísať do dejín. BMW e30 ste mohli získať v prevedení sedan, touring, convertible a, samozrejme, aj ako vrcholný model M3. Výroba trvala od roku 1982 do roku 1994, kedy bolo nahradené o niečo menej atraktívnou generáciou e36. Zaujímavosťou je, že model M3 bol z dôvodu dosiahnutia čo najlepšej hmotnosti, vyváženosti a jazdných vlastností dostupný iba so štvorvalcami. Dôvod, prečo tento model figuruje v mojom rebríčku najobľúbenejších BMW modelov je asi zrejmý, je to jednoducho legenda, ktorú proste nemôžete nemať radi.

4. BMW 6 (e63)

BMW modely, BMW e63
zdroj – Autogespot

BMW radu 6 vo všeobecnosti patrí medzi menej rozšírené autá, aspoň v našich končinách. Treba uznať, že súčasná, tretia generácia modelu 6, je veľké delo, špeciálne v prípade modelu M6, druhá generácia označovaná ako e63 je predsa len v mojich očiach o niečo výnimočnejšia. Nielen preto, že vidieť toto auto v bežnej premávke sú doslova Vianoce, ale hlavne preto, že prináša vzhľad, ktorý mnohí považujú za kontroverzný, ja sa na neho ale neviem vynadívať. Motory? Od obyčajného 3.0 benzínu alebo nafty, až po famózny 5.0 V10. V striebornej farbe s poriadnymi kolesami je to auto, ktoré má neodškriepiteľné 4. miesto v mojom BMW rebríčku.

3. BMW M3 (e90)

BMW M3 e90. BMW modely
zdroj – Bmwblog

Keď sa povie M3, väčšina ľudí si hneď predstaví kupé variantu tohto populárneho BMW M modelu. Vidíte ale správne, v mojom rebríčku nefiguruje kupé verzia označovaná ako e92, ani aktuálna generácia F80, ale sedan e90. Sám neviem prečo, ale toto auto ma proste fascinuje. Nenápadný dizajn obyčajného 3-kového sedanu, pod ktorým sa ale skrýva štvorlitrová atmosférická V8čka, ktorá vie narobiť poriadny neporiadok na ceste a na počkanie zjesť niekoľko párov zadných pneumatík. Práve motor, dizajn a všestrannosť tohto auta ho robia pre mňa tak výnimočným. Ideálna konfigurácia? Biela metalíza, čierny interiér a čierne disky.

2. BMW M2

BMW M2
zdroj – BMW

Jediné auto zoznamu, ktoré patrí medzi aktuálne BMW modely. Už prvé správy, že BMW konečne chystá model, ktorý bude akýmsi návratom k starým dobrým kupé modelom, zneli veľmi dobre. M2ka všetky sľuby splnila, typický radový šesťvalec s výkonom 370 koní, kupé karoséria, relatívne nízka hmotnosť a takmer dokonalé vyváženie 50:50 robia z tohto auta akúsi spomienku práve na legendárne modely ako e30. Pri prvých záberoch ma toto auto vôbec neoslovilo, keď som ho ale videl prvýkrát na vlastné oči, môj názor sa otočil o 180 stupňov a dnes figuruje v zozname ako môj druhý najobľúbenejší BMW model. Inými slovami, ak by som hľadal nové auto, povedzme do 75 000 eur, moja voľba je jasná.

1. BMW M5 (f10)

BMW M5 f10
zdroj – Carscoops

A víťazom sa stáva… BMW M5 f10! Áno, nové BMW M5 je doslova dokonalé a poskytuje všetko, čo by ste od auta mohli chcieť a ešte oveľa viac… 600 koní, inovatívny XDrive a pohodlie, ktoré by mohlo konkurovať aj veľkým sedmičkovým baworákom. Aj napriek tomu má moju najväčšiu priazeň model f10. Rozhodne to nie je najšportovejší model značky, ani najpohodlnejší, ani najinovatívnejší. Niekto by povedal, že to vlastne je len ten obyčajný 5kový manažérsky sedan so silným motorom. A je to tak. Je to ale najvšestrannejšie auto, aké si môže automobilový nadšenec priať. Bez problémov ho môžete používať každý jeden deň, ísť s ním na rodinnú dovolenku do Chorvátska, ale stlačením pár tlačidiel sa z obyčajného 5kového BMW stane beštia, ktorá svojím revom, jazdnými vlastnosťami a ovládateľnosťou dá jasne najavo, že sedíte v niečom špeciálnom. Keď túto všestrannosť spojíte s nádherným dizajnom, ktorý je podľa mňa o niečo krajší ako dizajn novej M5ky, vznikne auto, ktorému právoplatne patrí a navždy patriť bude, miesto môjho TOP modelu BMW všetkých čias.

Aké sú vaše najobľúbenejšie BMW modely? Podeľte sa s nimi v komentároch! 😉

Mimochodom, ak ste tak ešte nespravili, budem veľmi rád, ak dominiccars.sk podporíte aj na YOUTUBEFACEBOOKU a INSTAGRAME. ĎAKUJEM 🙂

 

2 thoughts on “Moje TOP 5 BMW modely všetkých čias – ktoré sú to?”
  1. A čo 1M coupe,to je predchodca M2,navyše o dosť atraktívnejší,je ich len 6300ks…

Comments are closed.