fbpx

Keď som dostal pozvanie zúčastniť sa zrazu Škoda Fans Slovensko, ktorý sa konal 10. – 11. augusta na letisku Čerín-Čačín neďaleko Banskej Bystrice, neváhal som ani minútu. Síce som mohol prísť iba v piatok a na chvíľu, ale aj tak to stálo za to. Ako to vyzeralo? Pozrite si krátky vlog…

ODOBERAŤ VIDEÁ NA YOUTUBE

Interview s organizátorom

Keďže som sa tohto zrazu zúčastňoval po prvýkrát, zaujímalo ma pár základných informácií o tom, ako prebieha a čo zaujímavé prináša. Na to som sa pýtal jedného z organizátorov zrazu Škoda Fans Slovensko, Mateja Ruttkaya.

D: Prečo ste sa rozhodli organizovať túto akciu? 

M: Sme najväčší Škoda klub na Slovensku, máme 22 000 členov, tak sme chceli posunúť tieto zrazy na vyššiu úroveň. Aby to nebolo len také malé stretko pri Tescu, ale aby to bolo aj o rýchlosti, šprintoch, slalomoch, aby sa ľudia zabavili, niečo vypili v rámci slušnosti… 😀 Aby to nebolo také nudné, ako to bývalo.

D: Koľký je toto ročník v takomto formáte, ako je to teraz?

M: Toto je druhý ročník.

D: Plánujete takéto zrazy organizovať aj v budúcnosti?

M: Áno, plánujeme zrazy organizovať aj do budúcna, samozrejme, pokiaľ budú mať klubáci záujem. Robíme vždy dve akcie za rok, jednu v júni, druhú v auguste.

D: Vidím, že je tu dosť veľa áut, vieš mi povedať, koľko ľudí sa približne tento rok zúčastňuje? 

M: Zatiaľ je tu cca 95 áut, nejaké ešte majú prísť, dokopy by to mohlo byť okolo 150 áut.

D: Nachádzame sa na uzavretom letisku, ktoré umožňuje robiť veľmi zaujímavé veci, vieš mi povedať nejaké highlighty, čo sa tu bude konať počas týchto dvoch dní? 

M: Áno, dnes (piatok večer) bude ťahanie auta na lane a voľné šprinty, v sobotu o deviatej začína prezentácia detailera, plus prezentácia partnerov ako predajcu Škodovky Euromotor, podložiek W-Cars, potom budú merané šprinty, meranie audia a výfukov, poobede bude slalom, plus nejaký sprievodný program. Aj pre deti máme nachystané súťaže, akcia je tak vhodná aj pre rodiny s deťmi.

D: Super, teším sa a prajem pekný priebeh zrazu. 

M: Ďakujeme.

Ak si majiteľ Škodovky, neváhaj a navštív Facebook stránku Škoda Fans Slovensko alebo sa staň členom skupiny Škoda Fans Slovensko

Fotogaléria