fbpx
najlepšie práce pre auto nadšenca

Ak si automobilový nadšenec a hľadáš najlepšie práce, ktoré by ťa v tvojom nadšení podporovali, už ďalej nehľadaj! Zaujímal som sa o to, aké sú najlepšie práce pre milovníkov áut a veru, našiel som ich celkom dosť. Poďme sa na ne pozrieť. 

Slovným spojením automobilový nadšenec môžeme označiť človeka, ktorý je nadšený z áut, vždy a všade. Pri výbere práce sa tak ako automobiloví nadšenci snažíme nájsť pozíciu, pri ktorej budeme s autami v čo najväčšom kontakte. Vedzte, že takýchto prác je skutočne mnoho. Vlastne, aj práca poštového kuriéra, taxikára a podobne sa dá brať ako práca pre automobilového nadšenca, celý deň v nej predsa sedíte v aute. Pozrime sa ale radšej na najlepšie práce, ktoré sú skutočne zaujímavé a nespočívajú vo vození ľudí po meste v Dacii Logan s TAXI ceduľkou na streche 🙂

Automobilový pretekár

najlepsie prace pre automobiloveho nadsenca

Začnime pekne zostra a to prácou, ktorá je skutočne tvrdým orieškom. Každému z nás je asi jasné, že dostať sa na pozíciu automobilového pretekára je, bohužiaľ, brutálne ťažké. Takmer všetci automobiloví pretekári začínali trénovať ako veľmi mladí a od malička sa pohybovali v prostredí motoršportu. Nuž, ak chcete byť úspešným automobilovým pretekárom, treba na to myslieť v skorých štádiách života. Pri troche šťastia a veľmi veľkej snahy sa to však dá určite dosiahnuť aj vo vyššom veku. Stačí si už len vybrať konkrétnu oblasť – WTCC, Formula, Motokáry, rôzne offroadové súťaže, Drift, Drag… Možností je naozaj veľa. Ak ale budete naozaj dobrí, čaká na vás vysnený život plný neustáleho testovania nových komponentov, áut, štýlov jazdy, naháňania sa za súpermi a to všetko za sprievodu nádherného zvuku motora pretekárskeho auta.

Automobilový inžinier

praca inzinier

Vráťme sa do bežného života, aj tu nájdeme nejaké práce, ktoré môžu patriť medzi najlepšie práce pre fanúšika áut. Práca inžiniera v automobilovom priemysle spočíva v navrhovaní nových súčiastok, neskôr, ak budete fakt dobrí a budete pracovať pre konkrétnu automobilku, aj navrhovaní kompletných častí nových modelov. Dopyt po automobilových inžinieroch je v dnešnej dobe vysoký a rovnako vysoké sú aj platy, jedná sa tak o skutočne lákavú možnosť.

Automobilový dizajnér

automobilovy dizajner najlepsie prace

Na rozdiel od automobilového inžiniera, táto práca už nie je vhodná pre každého a treba na ňu mať určité výtvarné vlohy. Samozrejme, niektoré automobilky si vás s radosťou najmú ako dizajnéra, aj keď kreslíte horšie ako dieťa v materskej škôlke. Potom sa ale môžete pripraviť na to, že vami navrhnuté auto bude figurovať v rebríčku najškaredších áut sveta… Ak ale výtvarné vlohy máte a kresleniu áut sa pravidelne venujete, práca dizajnéra môže byť tým pravým pre vás. Pekným príkladom toho, že aj bežný Slovák sa môže dostať skutočne ďaleko, je napríklad Jozef Kabaň, ktorý dnes pracuje pre BMW, niekoľko rokov navrhoval Škodovky a podieľal sa dokonca na dizajne Bugatti Veyron!

Automechanik

automechanik najlepsia praca

Snáď pri žiadnej z vyššie spomínaných prác nebudete mať k autám bližšie, ako pri práci mechanika. Zároveň patrí medzi najlepšie práce s autami pre tých, ktorý nechcú veľa študovať, na prácu automechanika vám stačí stredná odborná škola. Ak budete šikovní, čoskoro od malého lokálneho autoservisu môžete poputovať do servisu nejakej prestížnej značky, vtedy sa začne sen stávať skutočnosťou. Kto by sa nechcel hrabať každý deň od rána do večera v technických útrobách áut Ferrari, Lamborghini a podobne?

Predajca automobilov

najlepsie prace predajca automobilov

Ďalšia zaujímavá práca, na ktorú nepotrebujete žiadne špeciálne vzdelanie, snáď len veľmi dobré komunikačné schopnosti a schopnosť úspešne predávať. Či už hovoríme o rôznych kšeftároch s autami, ktorých biznis funguje na princípe kúpy a následného predaja auta zo ziskom alebo predajcoch pracujúcich pre oficiálne zastúpenie nejakej značky, vždy to bude práca, pri ktorej budete priamo spätí s autami.

Ako ho nazvať… Hotelový parkovač?

hotelovy parkovac praca

Práca hotelového sluhu, ktorý parkuje luxusné autá, je snom snáď každého milovníka áut. Bohužiaľ, na Slovensku je táto služba dostupná len v tých pár luxusných hoteloch, ktoré tu máme, avšak ak za prácou trochu vycestujete, ideálne do Ameriky, váš sen o parkovaní luxusných áut sa môže rýchlo stať skutočnosťou. Sprepitné, ktoré vám následne boháči nechajú, rozhodne nízke nebude, jedná sa tak aj o finančne veľmi dobrú pozíciu. Jedinou nevýhodou je skutočnosť, že získať takúto prácu je dosť ťažké.

Testovací jazdec

najlepsie prace testovac aut

Práca, ktorá úzko súvisí s prácou automobilového pretekára, získať ju je takmer nemožné, ale v zozname najlepšie práce pre automobilových nadšencov nesmie chýbať. Čo je lepšie ako každý deň sadnúť za volant nejakého nového Ferrari, poriadne ho prevetrať, skritizovať všetky chyby a nechať si za to ešte aj poriadne zaplatiť? Práca snov ako z rozprávky…

Práca v továrni (ale nie len takej hocijakej…)

praca v tovarni

Pracovníci z výrobných liniek Volkswagenu, Peugeotu, Kie a podobne, väčšinou svoju prácu za prácu snov asi nepovažujú, na opačnej strane sú tu ale ľudia, ktorí stavajú autá snov. Podieľať sa na výrobe Nissanu GTR, modelov značiek Ferrari, Rolls-Royce, Bentley, Bugatti atď, je chlapčenským snom mnohých z nás. Opäť, dostať sa do takto prestížnych automobiliek chce veľa práce a odvahy, netreba ale asi spomínať, aká odmena na vás čaká, veď sa na takúto pozíciu dostanete.

Motoristický novinár

práca motoristický novinár najlepšie práce pre auto nadšenca

A najlepšie nakoniec? Z môjho pohľadu určite áno! Čo je lepšie ako neustále testovať nové autá, písať o nich články, prípadne robiť videá? Áno, musíte vedieť dobre písať, dobre komunikovať a ponuka prác je veľmi obmedzená… Je to ale práca snov, o tom niet pochýb.

Aké sú vaše najlepšie práce pre automobilových nadšencov? Podeľte sa s nimi v komentároch 😉