fbpx
autosalon bratislava 2018

Pomaly ale isto sa blíži dátum, ktorý by mal mať každý motoristický fanúšik v kalendári vyznačený veľkým červeným krúžkom. Je ním autosalón Bratislava 2018, ktorý bol minulý rok veľmi úspešný, aké najväčšie ťaháky na nás čakajú tento rok? 

Nie, nejdem vám tu veľmi unavujúco predstavovať všetkých vystavovateľov, ktorých je fakt veľa, ak nemáte čo robiť a chcete vedieť o každom jednom, odporúčam navštíviť oficiálnu stránku Incheba EXPO, ktorá, tak ako po minulé roky, aj tento hostí túto populárnu motoristickú udalosť. Pozrime sa skôr na tie najväčšie delá, ktoré autosalón Bratislava 2018 prinesie. Mimochodom, tento rok sú brány autosalónu otvorené od 24. do 29. apríla. 

Alfa Romeo

alfa romeo stelvio qv autosalon
Alfa Romeo Stelvio QV

Abecedné poradie začína pekne zostra, Alfa Romeo totiž autosalón Bratislava 2018 oživí autom, na ktoré sa dlho tešila snáď celá komunita automobilových nadšencov, model Stelvio Quadrifoglio Verde, teda jeho športovú verziu. Prvé recenzie na toto auto len potvrdili, že písmenká QV v jeho názve nie sú len na okrasu.

Audi

audi a8 autosalon bratislava 2018
nové Audi A8
audi a7 autosalon bratislava
interiér nového Audi A7

Už teraz vidím, že stánok Audi bude tento rok praskať vo švíkoch oveľa viac, ako po minulé roky. Hlavným pútačom pozornosti bude rozhodne nová A-osmička, ktorú bude v tesnom závese nasledovať nové Audi A7. Keďže tieto modely vyzerajú lepšie ako kedykoľvek predtým, mnohí z nás strávia v stánku Audi viac času, ako mali v pláne.

BMW

bmw i8 roadster autosalon bratislava
BMW i8 Roadster

Čo by to bol za autosalón, keby na ňom chýbali novinky tohto bavorského giganta? Azda najväčšou šupou, ktorá nás tento rok v stánku BMW čaká, je i8 Roadster, priaznivcov luxusu poteší nové 6GT a nebude chýbať ani X2.

Dodge

dodge challenger srt hellcat na autosalone bratislava 2018
Dodge Challenger SRT Hellcat
dodge durango r/t autosalon bratislava
Dodge Durango R/T

Po rýchlom preskočení značky Citroën, ktorá sa tento rok ničím špeciálnym nepochlapí, prechádzame na značku, ktorá sa pochlapí viac než dosť. Nepredstavuje síce žiadne špeciálne novinky, Challenger SRT Hellcat sa ale rozhodne postará o vizuálny zážitok, na ktorý tak rýchlo nezabudnete. Dopĺňa ho SUV beštia Durango R/T AWD. Keďže značka Dodge, bohužiaľ, na Slovensku žiadne konkurencieschopné predaje nezaznamenáva, návšteva stánku Dodge je pre mnohých možno jedinou šancou, ako tieto delá vidieť na vlastné oči a skúsiť na vlastnej koži 🙂

Honda

nová honda crv na autosalóne bratislava 2018
nová Honda CR-V

V tomto stánku sa tento rok asi dlho nezdržíte, jediným dôvodom, prečo ju musím spomenúť, je nové CR-Včko, ktoré pravdepodobne zaujme mnohých ľudí. Pravdupovediac, na fotkách nevyzerá ako práve najkrajšie auto od Hondy, nechajme sa však prekvapiť, aká bude naživo… Zaujímavosťou ešte môže byť Jazz Dynamic, ktorý je poháňaný motorom 1,5 s výkonom 130 koní, čo pri tak malom aute môže byť skutočne zaujímavé.

Hyundai

hyundai na autosalone bratislava 2018

Tu sa rozhodne bude na čo pozerať, medzi najväčšie novinky bude patriť model Santa Fe, ja osobne sa veľmi teším na model Kona, ktorý sa mi začína čím ďalej tým viac páčiť, na autosalón Bratislava dokonca príde aj vo verzii Electric. Samozrejme, pre nás, automobilových nadšencov, bude pravdepodobne najdlhšou zastávkou model i30 N.

Lada

lada vesta sw cross autosalon bratislava 2018
Lada Vesta sw cross

Nie, nerobím si srandu. Síce stánky Lady po minulé roky boli len o srande z nie práve najkvalitnejšieho a zďaleka nie najmodernejšieho vyhotovenia áut tejto ruskej značky, tento rok som veľmi zvedavý na jeden model – Lada Vesta sw a Lada Vesta sw cross. Toto auto bude mať jedinú šancu presvedčiť ma o tom, že Lada vie vyrobiť konkurencieschopné auto, ktoré sedí do dnešnej doby. V zozname najväčších ťahákov autosalónu Lada síce nemá čo robiť, pre mňa je to ale jedno z hlavných áut, na ktoré som zvedavý.

Mercedes-Benz

Autosalón Ženeva - Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe
Mercedes AMG GT 4-Door Coupe

Už teraz je jasné, že Mercedes bude mať, tak ako aj po minulé roky, azda najväčší počet vystavovaných áut, z čoho veľa budú úplné novinky. Nové A-čko, G-čko, model CLS, to všetko sú novinky, ktoré rozhodne stoja zato. Ja sa ale najviac teším na horúcu novinku zo Ženevy – AMG GT 4-Door Coupé.

Peugeot

Autosalón Ženeva - Peugeot 508
Peugeot 508

V článku TOP 5 áut ženevského autosalónu figurovalo auto, ktoré ma fakt dostalo, a to Peugeot 508. A ten budeme mať možnosť vidieť aj na bratislavskom autosalóne a je to jednoznačne jedno z áut, na ktoré sa teším najviac.

RAM

RAM na autosalóne bratislava 2018
RAM 1500

V stánku amerických áut sa po značke Dodge ešte rozhodne oplatí zastaviť pri značke RAM, konkrétne pri novom 1500 Longhorn Crew Cab 4×4. Tohto dinosaura na ceste určite neprehliadnete, ak ste mali možnosť vidieť model 1500 naživo, viete, o čom hovorím. Ja som veľmi zvedavý, ako bude vyzerať jeho najmodernejšia verzia.

Renault

renault megane rs autosalon
Renault Megane RS

Beštia, ktorá zatočila celým svetom Hot-Hatchov, Megane RS sa ukáže aj na bratislavskom autosalóne. Prináša mnoho technológií, ktoré ho v rebríčku top hot-hatchov vyšvihujú na prvé miesta. Som veľmi zvedavý, ako bude vyzerať naživo.

Volkswagen

autosalon bratislava volkswagen touareg
nový Volkswagen Touareg

Tu je favorit asi jasný – nový Touareg. Minulý rok priniesol Volkswagen na autosalón Bratislava nový Arteon, ktorý jednoznačne patril do prvej trojky áut autosalónu, pri ktorom čakalo v radoch najviac ľudí. Niečo podobné môžeme čakať aj pri novom Touaregu, keď sa po hodine státia v dave okolo tohto auta konečne dostanete na ono vysnené miesto vodiča, určite nezostanete sklamaní. Podľa toho, čo sme si o novom Touaregu mohli doteraz prečítať, to bude skutočne zážitok.

Samozrejme, okrem týchto najzaujímavejších noviniek na vás čakajú mnohé iné značky, z ktorých veľa prinesie niekoľko nových modelov. Teším sa na stánok Dacia, v ktorom bude tróniť nový Duster, na nový Swift Sport, nový Ceed, ale aj na tradičné „slintačky“, ktoré prináša stánok Rolls-Royce, Maserati, Lamborghini, Aston Martin a taktiež testovacie jazdy značiek Opel, Nissan a Hyundai. Ak si chcete overiť, či na autosalóne Bratislava 2018 nájdete kúsok, o ktorý máte záujem, použite vyhľadávanie na stránke Incheby – http://www.inchebakatalogy.sk/?cat=94. Sám som zvedavý, čo ma tento rok na autosalóne zaujme, s mojimi pocitmi sa s vami po jeho skončení rozhodne podelím.

Na aké autosalónové kúsky sa tešíte najviac vy? Podeľte sa s nimi v komentároch 😉

zdroj, foto – Incheba, Alfa Romeo