fbpx
najskaredsie auta sveta

Ako automobiloví nadšenci by sme mali mať radi všetky autá, nezávisle od kategórie, značky auta a podobne. V automobilovom svete sa ale nájdu aj také kúsky, ktoré sa zdravému človeku jednoducho nemôžu páčiť… Toto sú podľa mňa najškaredšie autá, ktoré uzreli svetlo sveta. 

UPOZORNENIE – z fotografií nasledujúcich automobilov vám môže prísť náhle nevoľno, odporúčam nečítať pri jedle a v čase, ktorý si nechcete nechať znechutiť.

Ak náhodou ste dobrovoľným majiteľom jedného z nižšie uvedených vozidiel, neviem, čo by som vám odkázal. Vlastne vám gratulujem, vzhľad vecí, ktoré vlastníte, pravdepodobne vo vašom živote nehrá veľmi dôležitú úlohu, vďaka čomu je váš živote určite veľmi jednoduchý. Možností výberu TOP 5 najškaredších áut je nekonečno, sú ale medzi nimi favoriti, ktorí figurujú snáď v každom jednom takomto rebríčku. Bez ďalších zbytočných „kecov“, pozrime sa rovno na oných, podľa mňa najškaredších, 5 áut, ktoré boli kedy vyrobené.

5. Daewoo Tico

najskaredsie auta sveta - daewoo tico
zdroj – Memecenter

Začnime pekne zľahka, autom, ktoré mnoho ľudí akceptuje a nepovažuje ho za nejako mimoriadne škaredé, v súťaži o najškaredšie autá je ale zaradené právom. Malé auto s hranatou karosériou, škaredým interiérom a nie práve najkvalitnejším dielenským spracovaním asi súťaž krásy nevyhrá nikdy… Vo všeobecnosti na tom nie je až tak zle, ako ostatné autá v tomto rebríčku, pre niektorých ľudí, u ktorých vzhľad nehrá rolu a hľadajú jednoduché auto do mesta, môže byť dokonca teoreticky dobrou voľbou. Môj názor je ale jasný – nekúpil by som si ho ani za nič!

4. Opel Agila

opel agila najskaredsie auta sveta
zdroj – Autobazar.sk

Hneď prvá vec, ktorá mi v tomto prípade nedá spať, je samotný názov tejto chodiacej krabice – Agila, to ako fakt? Toto auto by agilne nevyzeralo ani keby ste na neho dali štyri nálepky Ferrari a spoiler na zadné dvere. Nie je žiadnym tajomstvom, že čím je auto vyššie a užšie, tým je jeho ťažisko v horšej polohe, čo zhoršuje jazdné vlastnosti, najmä v zákrutách. A ako sa tak na Agilu pozerám, uvedomujem si, že užšie a vyššie auto som snáď v živote nevidel. Keď túto disproporčnú karosériu spojíte so základnými nelakovanými nárazníkmi, celkovo nie práve podareným dizajnom a lacným interiérom, vznikne doslova pohroma na kolesách.

3. Fiat Multipla

fiat multipla najskaredsie auta
zdroj – Wikipedia

A ide sa do tuhéto, finálnu trojku súťaže o najškaredšie autá sveta otvára stará známa Multipla. Na jej vzhľad už bolo zlého povedané dosť, nie je preto žiadnym prekvapením, že figuruje aj v mojom zozname. Začína to veľmi zvláštnymi prednými svetlami, ktoré pokračujú snáď najnezmyselnejším prvkom tohto auta – zvláštnou lištou na konci prednej kapoty, v ktorej sa nachádzajú ďalšie dva svetlomety. Neviem, na čo dizajnér pri navrhovaní tohto auta myslel, ale rozhodne mu to nevyšlo. Aby zvláštností nebolo málo, Multipla sa poistila tromi sedadlami v prvom rade a mnohými podobnými nezmyslami, ktoré jej priniesli rozhodne viac škody ako úžitku.

2. Ssangyong Actyon

ssangyong actyon najskaredsie auta
zdroj – Wikipedia

Značka, ktorej názov vie málokto poriadne vysloviť, nieto ešte napísať, to v Európe veľmi ľahké určite nemá. Okrem samotného názvu značky, ktorý jej veru veľa dôveryhodnosti neprináša, vyprodukovala značka Ssangyong hneď niekoľko modelov, ktoré majú od slova „pekný“ poriadne ďaleko. Azda najhoršie je na tom ale model Actyon. Snaha vyrobiť štýlové SUV kupé je rozhodne pekná, treba ale vedieť, ako nato. Dizajnér Actyonu to pravdepodobne veľmi dobre nevedel alebo to len jednoducho prehnal s drogami… Toto auto má ale jednu zásadnú výhodu – je tak strašné, že ním môžete strašiť svoje deti. Niečo v štýle – „Ak nespapáš večeru, príde hrozný Actyon a odhryzne ti ruku…“ To nepochybne zaberie na každé dieťa 🙂

1. Pontiac Aztek

najskaredsie auta - pontiac aztek
zdroj – Wikipedia

Ak ste bez ujmy na zdraví prešli doterajšími škaredými kúskami, tento vás dorazí. Myslím, že nikto nebude namietať, že toto je proste najškaredšie auto na svete. Je škaredšie ako všetky vyššie uvedené autá dokopy na druhú. Je to jednoducho príšera. Nedokážem uveriť, že manažéri Azteku dokázali toto auto pustiť do sveta. Naozaj by ma zaujímalo, čo si mysleli. „Na svete je veľa pekných áut, zišlo by sa to trošku oživiť.“ Alebo kvôli obmedzenému rozpočtu najali dizajnéra motorových píl a dali mu voľnú ruku pri návrhu auta. Nech sa snažím akokoľvek, na tomto aute neviem nájsť jedno miesto, jeden uhol, pri ktorom by nebolo škaredé. A to isté platí aj pre interiér. Škoda reči, Pontiac Aztek je jednoducho najškaredšie auto na svete. Bodka.

Aké sú vaše najškaredšie autá na svete? Podeľte sa s nimi v komentároch 😉

 

4 thoughts on “Najškaredšie autá sveta? Toto je mojich TOP 5!”
    1. Ani ten veru od čestného miesta v tomto rebríčku ďaleko nemá 🙂

Comments are closed.