fbpx

Ak máte radi autá (čo pravdepodobne máte, keďže ste na tomto webe), budúci týždeň – 30.4. – 5.5. 2019 – si aspoň jeden deň vyhraďte na autá. Bratislavský autosalón prichádza a podľa všetkého bude ešte väčší a lepší ako ten minuloročný!

Musím uznať, že minuloročný bratislavský autosalón bol naozaj dobrý. Ak ste neboli, krátke video z neho nájdete na YouTube Dominiccars. Ako vyzerajú predikcie na ročník 2019? Podľa čísel veľmi sľubne – predstaviť by sa nám malo 50 značiek a teraz sa držte, až 60 slovenských premiér! Nehovoríme tu však len o slovenských premiérach, bratislavský autosalón 2019 sa bude pýšiť aj jednou stredoeurópskou a jednou európskou premiérou. Miestom konania bude už tradične výstavisko Incheba. Dosť však bolo teórie a čísel, zo zoznamu všetkých premiér a zaujímavostí som povyberal pár „topiek“, kvôli ktorým sa tohtoročný bratislavský autosalón podľa mňa oplatí navštíviť. Napríklad…

Aeromobil 4.0

Autosalón Bratislava 2019 Aeromobil

O slovenskom lietajúcom aute Aeromobil sa v poslednom čase veľa nehovorí, no bratislavský autosalón sa to chystá zmeniť. Verejnosti bude predstavený najnovší Aeromobil 4.0, ktorý bude nepochybne veľkým lákadlom.

Rolls Royce Cullinan

Autosalón Bratislava 2019 Rolls Royce Cullinan

Prvé Rolls Royce SUV-čko, model Cullinan, sa už nejakú tú dobu predáva, no na slovenskom autosalóne sme ho zatiaľ nemali možnosť vidieť. Tento rok sa to zmení a keď sme už pri tých drahých SUV-čkach…

Lamborghini Urus

Autosalón Bratislava 2019 Urus

Nebude chýbať ani aktuálne najrýchlejšie SUV sveta, Lamborghini Urus.

Audi e-tron a Mercedes EQC

Autosalón Bratislava 2019 E-tron
Autosalón Bratislava 2019 EQC

Na svoje si prídu aj priaznivci ekológie, pod svetlami bratislavského autosalónu sa zablysne plne elektrické Audi e-tron a horúca novinka, elektrický Mercedes EQC. A keď už sme pri tom Mercedese, ten sa opäť blysne hneď niekoľkými faceliftovanými modelmi a novinkami, ktoré boli predstavené od minuloročného bratislavského autosalónu.

Mazda 3 sedan

Autosalón Bratislava 2019 Mazda 3 sedan

Oči milovníkov ladných kriviek poteší nová Mazda 3 hatchback, ktorá sa len prednedávnom dostala k slovenským predajcom, ale aj sexi Mazda 3 sedan.

Peugeot 208

Peugeot 208 Autosalón Bratislava 2019

Osobne som veľmi zvedavý na tohto krpca, ktorý v novej verzii vyzerá lepšie ako kedykoľvek predtým. Na bratislavský autosalón 2019 zavíta aj jeho plne elektrická verzia, e-208.

Škoda Scala a Kamiq

Autosalón Bratislava 2019 Škoda Scala
Autosalón Bratislava 2019 Škoda Kamiq

Scalu sme mali možnosť vidieť už na tohtoročnom viedenskom autosalóne, v Bratislave sa však Slovákom ukáže po prvýkrát. Oveľa horúcejšou novinkou bude nový Kamiq a stavím sa, že v jeho okolí bude na autosalóne zaručene najviac ľudí.

Neprehliadnuteľné superšporty

Autosalón Bratislava 2019 superšporty

Tradičnou súčasťou bratislavského autosalónu je aj EXCLUSIVE SALON, ktorý bude plný chuťovečiek – okrem spomínaného Urusu a Cullinanu tu nájdeme Maserati Levante S Vulcano edition, Ferrari 488 GTB, McLaren 720S, Bentley Continental GTC, Bentley Bentayga, Rolls Royce Dawn, Aston Martin DB 11 Volante a Aston Martin DBS Superleggera. Mňam!

… A veľa ďalšieho!

Nejdem vymenúvať ďalšie desiatky slovenských premiér, ktoré na bratislavskom autosalóne uvidíme, ak vás zaujíma nejaká konkrétna značka, jej vystavované premiéry si môžete pozrieť na webe Incheby. Len dodám, že okrem zaujímavých áut sa môžete tešiť na novú street food zónu, mnohé stánky s rôznym tovarom, rekordných 25 značiek karavanov, testovacie jazdy áut, simulátory a súťaže. Škoda si pre návštevníkov autosalónu pripravila AUTOSALON expres v podobe modelov Scala, ktoré vás z vybraných miest v Bratislave odvezú na autosalón úplne zadarmo. Koniec-koncov, všetko nasvedčuje tomu, že tento ročník bratislavského autosalónu bude fakt dobrý. Či to tak naozaj bude si overím už čoskoro na vlastnej koži a verím, že rovnako aj mnohí z vás. Vidíme sa na autosalóne! 🙂

Pozri tiež:

Zdroj a obrázky – Incheba, Aeromobil, Audi, Mercedes, Mazda, Peugeot, Škoda