fbpx

Napriek tomu, že tento rok som sa ženevského autosalónu nezúčastnil, prinášam vám pohľad na mojich top 5 vystavovaných áut, ktoré by som bral, hoc aj hneď! 

Autosalón Ženeva. Výstava, ktorá každoročne priláka obrovské množstvá automobilových fanúšikov, ale aj vystavovateľov. Zvlášť tento rok bol ženevský autosalón doslova prešpikovaný novinkami a zaujímavými autami, vybrať si mojich 5 najobľúbenejších tak rozhodne nebolo nič jednoduché. Nakoniec som to dal a tu je 5 najväčších diel, ktoré autosalón Ženeva 2018 priniesol.

Range Rover SV Coupé

Autosalón Ženeva - Range Rover SV

Auto, na ktorého oficiálne predstavenie čakalo mnoho ľudí. Tím Special Vehicle Operations, ktorý mal tento špeciálny Range, ktorý svojou trojdverovou karosériou odkazuje na prvé Range Rovery, na starosti, odviedol skutočne kvalitnú prácu. Aby exkluzivity nebolo málo, vyrobených bude len 999 kusov s cenou začínajúcou na sume 240 000 eur. Za tie peniaze však dostanete auto, ktoré skutočne nemá konkurenciu.

Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé

Autosalón Ženeva - Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe

Auto, ktoré by nepochybne vyhralo súťaž o najdlhší názov modelu, nemá ďaleko od toho, aby vyhralo aj titul auta, o ktoré bol na ženevskom autosalóne najväčší záujem. Mercedes sa pochlapil a vytvoril auto, ktoré sa vôbec nemusí hanbiť za svoj titul konkurenta Panamery. Najsilnejším motorom je známy 8-valec s výkonom 639 koní, maximálkou 315 km/h, pochváliť sa môže náložou multimédií a asistenčných systémov a luxusom, ktorý sa len tak nevidí. Panamera, tras sa!

BMW M8 Gran Coupe

Autosalón Ženeva - BMW M8 Gran Coupe

Pri konkurentoch Panamery ešte chvíľku zostaneme, BMW na ženevský autosalón totiž prinieslo koncept svojho budúceho vlajkového modelu – BMW M8 Gran Coupe. Auto, na ktorého produkčnú verziu si budeme musieť ešte chvíľu počkať, však už teraz naznačuje, aký je jeho cieľ – stať sa najlepším modelom BMW. Nám už zostáva len dúfať, že produkčná verzia si odnesie čo najviac z konceptu, ten je totiž fakt nádherný.

Toyota Supra GR Concept

Autosalón Ženeva - Toyota Supra GR Concept

V tomto prípade ma hádam viac ako samotné auto zaujal odkaz, ktorý toto auto vysiela – sériová Supra sa blíži! Nikto presne nevie kedy, šepká sa však, že Toyota nás už nenechá dlho čakať. Vystavovaná Supra je konceptom upraveným firmou Gazoo Racing (preto GR Concept) a vyzerá famózne. Sériová Supra si pravdepodobne prenechá jej hlavné črty, máme sa teda naozaj na čo tešiť.

Peugeot 508

Autosalón Ženeva - Peugeot 508

Fakt, Peugeot? Asi ste čakali niečo ako McLaren Senna GTR, Ferrari 488 Pista, prípadne aspoň novú A6ku. Peugeot ale skutočne prekvapil, už pri zhliadnutí prvých „uniknutých“ záberov mi bolo jasné, že toto je nepochybne najpútavejší Peugeot za posledné roky. Pútavý exteriér s originálnym odkazom na model 504 v podobe označenia 508 na kapote a originálny interiér, na ktorý sa neviem vynadívať, robia z tohto auta bez zaváhania jedno z naj áut ženevského autosalónu. Už len dúfam, že ho naživo uvidím čo najskôr.

A aká je vaša obľúbená ženevská pätica? Podeľte sa s ňou v komentároch 🙂  

zdroj obrázkov – Autoblog, Autobible, Mercedes

One thought on “Autosalón Ženeva – TOP 5 áut, ktoré ma najviac zaujali”

Comments are closed.