fbpx
škrabance na aute

Oprava laku na aute sa môže javiť ako náročná činnosť, dnes si však už škrabance na aute môžete opraviť aj sami, bez drahých a náročných opráv a pomôcok. Pozrite si 2 triky, ako svojmu miláčikovi jednoducho prinavrátiť pôvodnú krásu. 

Asi žiadny motorista nechce zažívať tú bolesť, ktorú verne poznáme snáď všetci. Jedného dňa vyjdete z obchodného domu, smerujete k svojmu autu a už z diaľky cítite, že niečo nie je v poriadku. Podídete bližšie a vaša motoristická duša zaplače. Nieže zaplače, ale poriadne sa rozreve po tom, čo uvidíte ten nepekný škrabanec na dverách vášho auta.

Pokiaľ ide o auto, ktoré už má nejaké roky a škrabance na jeho laku sú bežnou vecou, zrejme vás plač po chvíli prejde. Ak však máte nové auto s dokonalým lakom, takéto škrabance na laku vedia poriadne nahnevať. Čo teda s nimi? To, o čom sme v minulosti snívali, je dnes skutočne možné. Lak na svojom aute si už skutočne dokáže opraviť každý motorista, bez toho, aby sa pred tým zúčastnil štyroch kurzov lakovania a kupoval si rôzne drahé prostriedky. Na doladenie laku auta k dokonalosti vám stačia 3 prípravky.

Krok 1 – odstraňovač škrabancov

Lídrom na trhu odstraňovačov škrabancov laku je značka Quixx, ktorá ponúka 2 prípravky na odstránenie škrabancov laku.

Quixx odstraňovač škrabancov z laku – táto sada obsahuje 2 tuby prípravku – Polish 1 a Polish 2, leštiacu utierku a brúsne papiere. Pri menších škrabancoch a nedostatkoch laku stačí miesto škrabanca vyleštiť leštiacou utierkou s naneseným prípravkom Polish 2. Pri o niečo hlbších škrabancoch a ryhách je potrebné miesto najprv jemne zbrúsiť brúsnym papierom a následne ho vyleštiť najprv prípravkom Polish 1 a následne prípravkom Polish2. Je to skutočne takto jednoduché. V prípade hlbokých škrabancov a odrenín od kamienkov, ktoré zasahujú do základnej farby, budete potrebovať aj druhý prípravok – ceruzku na opravu laku

quixx skrabance na aute


ZÍSKAŤ ZA AKČNÚ CENU

Quixx ceruzka na opravu laku – prípravok je určený na opravu hlbokých škrabancov, ktoré zasahujú do základnej farby. Obsahuje priehľadný lak, ktorý nadviaže na pôvodnú farbu a spoľahlivo vyplní ryhu a chráni tak pred oxidáciou a koróziou. Po oprave laku touto ceruzkou sa odporúča výsledok doladiť vyššie spomínaným odstraňovačom škrabancov.

quixx pero na skrabance na aute


ZÍSKAŤ ZA AKČNÚ CENU

Krok 2 – doladenie častí auta

Každý motorista a automobilový nadšenec túži po tom, aby jeho auto vyzeralo čo najdokonalejšie. Keď máte opravené všetky škrabance a váš lak je v stave, ako keby práve vyšiel z lakovne, gratulujem, prvý a zároveň najväčší krok k dokonalosti vonkajšieho vzhľadu máte za sebou.

Druhým krokom je tak doladenie detailov. Snáď najdôležitejšou časťou, ktorá si vyžaduje vašu pozornosť, sú chrómové časti karosérie. Určite ste už videli autá, ktoré boli perfektne naleštené, ale na chrómové detaily, ktoré často udrú do očí ako prvé, sa akosi zabudlo. Leštenie chrómových povrchov nie je práve najjednoduchšie, preto sú tu špeciálne prípravky, ktoré vám s ním pomôžu. Azda najúčinnejším je Quixx Metal Polish, prípravok určený na leštenie, čistenie a konzervovanie kovov.

odstranenie skrabance na aute


ZÍSKAŤ ZA AKČNÚ CENU

Po aplikácií týchto prípravkov bude vaše auto na nerozoznanie od toho kusu poškrabaného plechu, ktorým bolo pred tým. Nielenže takýmto spôsobom rýchlo prinavrátite svojmu autu vzhľad, ktorý si zaslúži, ale ho aj ochránite, keďže škrabance sú miestom, kde sa veľmi rýchlo vytvorí hrdza, ktorá sa následne šíri ďalej. A vedzte, že s hrdzou sa zahrávať nechcete. Odporúčam sa zamerať na prípravky Quixx, ktoré sú aktuálne tým najlepším, čo na škrabance na aute a rôzne nedostatky laku zoženiete. Svedčia tomu aj rady pozitívnych komentárov spokojných zákazníkov a certifikáty od nemeckých ústavov TÜV a DEKRA. Kto nevyskúša, neuverí. 🙂

skrabance na aute

Aké triky na škrabance na aute používate vy a aké máte skúsenosti s prípravkami Quixx? Podeľte sa s nimi v komentároch!

One thought on “Škrabance na aute? Tu sú 2 triky, aby vaše auto vyzeralo ako nové!”

Comments are closed.