fbpx

Kia Sportage sa v posledných rokoch stala medzi Slovákmi populárnou a získala si dôveru mnohých našich motoristov. Toto SUV strednej veľkosti si osvojili najme menšie rodiny. Aktuálne predávaná 4. generácia však dostáva nástupcu, ktorý vsadil na už tradičný extravagantný dizajn, typický pre mnohé iné kórejské autá. Zásadné zmeny sa však nedotknú len vizuálnej stránky vozidla.

Posledné roky sme svedkami neuveriteľného kvalitatívneho posunu tejto značky a nová Kia Sportage preto nebude výnimkou. Nová Kia Sportage chce postúpiť na úplne novú úroveň a inšpiráciu hľadá aj v najnovšom elektromobile od Kie – modeli EV6.

Nový dizajn je ešte extravagantnejší

Maska novej Kie Sportage narástla, no ponechala si svoje tradičné vykrojenie hore a dole. Na kapote sa blýska i nové logo značky. Prednej časti dominujú najmä bumerangové LED denné svetlomety. Stretávacie a diaľkové svetlá sú tento raz posadené nižšie ako býva zvykom. Bočná časť auta je naopak jednoduchá a línia okien sa smerom vzad zvyšuje. Zadné skupinové svetlá si ponechali spojenie tenkou linkou, no sú prepracované. Dizajnové prvky exteriéru však treba brať s rezervou, pretože predstavený model je určený pre kórejský trh, no nemali by sa veľmi líšiť. Rázvor kórejskej verzie je tiež o čosi dlhší.

Vo vnútri ako v prémiovej triede!

Nová Kia Sportage chce postúpiť vyššie a myslí to naozaj vážne. Dôkazom je aj absolútne nový dizajn interiéru a jeho kvalitatívny posun, za ktorý by sa nový Sportage nemusel hanbiť ani pred nemeckými „prémiovkami“. Digitálny kokpit plynule prechádza do veľkej obrazovky stredového panelu. Po oboch stranách je obklopený novo tvarovanými výduchmi ventilácie. V interiéri tiež upúta ovládač prevodovky typu shift-by-wire, či použitie luxusných materiálov.

Pohonné ústrojenstvo

Značka zatiaľ neposkytla k motorizáciám a pohonom konkrétne oficiálne informácie, no predpokladáme, že budú v mnohom podobné s jej koncernovým súrodencom – Tucsonom. V ponuke by preto nemal chýbať benzínový, naftový a plug-in hybridný pohon. Podľa nášho úsudku by preto nemala absentovať ani verzia 4×4, či variant s manuálnou prevodovkou. Cena základného modelu oficiálne známa nie je, no podľa odhadov by sa mala pohybovať niekde na hranici 21 000 eur.

Zdroje a obrázky: Kia