fbpx
Peugeot 210. výročie logo

Dňa 26. septembra 2020 štartuje automobilka Peugeot oslavy 210 rokov odvahy, vášne a inovácií. Práve 26. septembra 1810 totižto oficiálne vznikla spoločnosť Peugeot Frères Aînés aktom finančného vkladu do registra. Súčasťou osláv budú rozličné zaujímavé príležitosti pre zákazníkov a priaznivcov značky Peugeot, ktoré sa rozhodne oplatí využiť!

Peugeot je značkou, ktorá od svojho založenia prekonala veľmi zaujímavú cestu plnú rôznych výnimočných momentov. Napríklad, vedeli ste, že Peugeot sa začiatkom 19. storočia zameriaval na vývoj a výrobu kovových konštrukcií krinolín dámskych sukní? Neskôr sa však zameral na modernú mobilitu, spočiatku na výrobu bicyklov, neskôr na výrobu automobilov, ktorá v dnešnej dobe tvorí základ produkcie značky Peugeot.

Pri príležitosti osláv 210. narodenín vzniklo špeciálne logo s levom. Lev Lion, ambasádor značky, sa tu nachádza zobrazený v profile a kráčajúci po šípe. Ide o odkaz na najstaršie existujúce logo značky Peugeot (už od roku 1858), ktoré symbolizuje tri vlastnosti: jemnosť, odolnosť zubov a rýchlosť rezu. Šíp je symbolom rýchlosti.

Špeciálne ponuky na vozidlá a múzeum za euro

Peugeot 210. výročie

V rámci osláv si Peugeot pre svojich priaznivcov a zákazníkov pripravil hneď niekoľko zaujímavých ponúk a programov. Do konca roka budú platiť špeciálne ponuky na vozidlá Peugeot a ich financovanie, ak teda plánujete kúpu nového auta, práve od 26. septembra môže byť ten ideálny čas! Dňa 26. septembra sa na sociálnych sieťach predstaví film o histórii značky Peugeot, ktorý by rozhodne nemal premeškať žiaden priaznivec značky.

Od 1. do 26. septembra vznikne pre širokú verejnosť možnosť, aby zvolila najvýraznejší automobil Peugeot za ostatných 200 rokov. Z verejného hlasovania vzíde iba jeden jediný víťaz, vozidlo, ktoré bude zosobnením značky Peugeot. Vstupné do Musée de l’Aventure PEUGEOT v Sochaux bude pre verejnosť iba symbolické 1 €, a to v termíne od 1. septembra do 31. októbra.

Fanúšikov určite poteší aj skutočnosť, že v dňoch 2., 3. a 4. októbra sa v okolí mesta Sochaux, srdcového mesta značky, bude konať podujatie International Aventure Peugeot Meeting (IAPM). Ide o výnimočné 3-dňové podujatie vyhradené pre členov Aventure PEUGEOT. Na rely merajúcej 300 km cez vidiek regiónu Doubs, bude súťažiť 130 posádok s vozidlami od Peugeot 201 až po Peugeot RCZ. A v neposlednom rade, v rámci osláv 210 rokov značky vznikne viacero špeciálne vytvorených lifestylových produktov Peugeot (mikiny, šiltovky, ruksaky, kľúčenky…), ktoré sa v priebehu septembra dostanú do online predaja na webe https://boutique.peugeot.com. Určite teda nepremeškajte tieto príležitosti s oslávte 210. výročie značky Peugeot vo veľkom štýle!

Zdroj a obrázky: Tlačová správa Peugeot

Pozri tiež: