fbpx

Rok 2018 sa pomaly ale isto blíži k svojmu koncu, ja som si tak jeden večer sadol a rozmýšľal nad tým, aké najlepšie momenty priniesol. Bolo ich skutočne veľa a mnohé vznikli práve vďaka vám, sledovateľom Dominiccars, za čo som vám veľmi vďačný. Vybrať 8 najlepších bolo veľmi náročné, nakoniec sa mi to ale podarilo a tu je môj TOP 8 list… 

8. Test Škody 120 

Škoda 120 je auto, o ktorom som už ako malé dieťa sníval, že ho raz budem šoférovať. Nech sa teraz jej fanúšikovia neurazia, ale vždy som ju vnímal ako neskutočnú „kraksňu“ a práve to ma na nej tak vzrušovalo. Sen zajazdiť si na tomto aute sa mi podarilo splniť si v júni tohto roka, môj prvý plán bol spraviť normálny videotest, keď som však po prvýkrát do tohto auta nasadol, uvedomil som si, že to možné asi nebude. Nie kvôli tomu, že by to auto bolo v zlom stave, ale práve kvôli tomu, že to auto bolo tak zvláštne, že som nebol schopný nič zmysluplné natočiť. Bol to však zážitok na celý život, ktorý by som si rád opäť niekedy zopakoval. Vy si ho môžete pozrieť v tomto videu 😉

7. Jazda v Audi RS6

Keď som sa po prvýkrát tento rok dopočul o akcii Autá a káva Žilina, bol som veľmi zvedavý, čo to bude zač. Nie som veľký fanúšik nejakých dedinských tuner zrazov plných Felícií nabombovaných desiatkami reproduktorov, dúfal som teda, že to nebude niečo také. Nakoniec sa z toho vykľula jedna z najlepších akcií, na ktorých som tento rok bol a postarala sa o obrovské zážitky. Na jej konci sme zorganizovali menší Mustang trip ku ktorému sa pridala aj jedna RS6-ka a veľká zábava bola na svete. Okrem famóznych Mustanov som si užil aj jazdu na Audi RS6, ktorá bola pre mňa najväčším zážitkom tohto zrazu. Po prvýkrát som v osobnom aute prekonal magickú hranicu 200 km/h, na to sme si, samozrejme, odskočili na nemeckú diaľnicu 😀 . Atmosféru tohto malého tripu si môžete vychutnať v tomto krátkom vlogu…

6. Jazda na Teslách a elektrickom Fiate 500e

Keď som jedno upršané septembrové poobedie odchádzal z domu na akciu Tesla Tesle, ktorá sa konala v areáli spoločnosti Tesla v Liptovskom Hrádku, ani zďaleka som si nemyslel, že to dopadne takto dobre. Na začiatku som dokonca ani neplánoval nič natáčať, veci sa však vyvinuli tak, že by to bola veľká škoda, keby som sa s nimi s vami nepodelil. Zo sedadla spolujazdca som si po prvýkrát v živote vyskúšal jazdu v Tesle Model X a Model S, čo bol obrovský zážitok, za najlepší moment celej akcie však aj tak považujem jazdu na elektrickom Fiate 500e, ktorý dosť výrazne zmenil môj pohľad na elektromobily. Tento malý, vrtký, dovolil by som si ho dokonca označiť za hothatch, mi spôsobil obrovský úsmev na tvári, ktorý som rozhodne nečakal. Tak trochu narýchlo robený a z rôznych kusov „pozliepaný“ vlog si môžete pozrieť tu.

5. Test Mitsubishi ASX

Počas roka 2018 som otestoval 13 áut a keby ste mi na začiatku povedali, že jedným z najlepších momentov bude test Mitsubishi ASX, asi by som vás vysmial. Moje pocity pred tým, ako som si ho šiel prevziať do autobazára Autotrio, ktorému som veľmi vďačný za možnosť spolupráce pri testovaní jazdených áut, boli zmiešané. „Zase nejaké nudné SUVčko, ešte aj v sivej farbe, to už nudnejšie ani nemôže byť, zase si budem musieť vymýšľať nejaké vtipy, aby ten test nebol úplne uspávajúci…“ vravel som si. Čím dlhšie som však na ňom jazdil, tým väčšiu zábavu som s ním mal. Dal som mu poriadne najesť blata pri jazdení na rozbahnenom poli, ale užil som si aj jeho slušný záťah a príjemné jazdné vlastnosti pri jazdení na ceste. A na konci testu som musel skonštatovať, že toto auto je asi najväčšie prekvapenie tohto roka. Neviem, či je to tým japonským duchom alebo niekde veľmi ďaleko v jeho útrobách som cítil zvyšky Lancera Evo, ale bolo to fakt dobré 🙂 .

4. Cars and Coffee Banská Bystrica

Keď som akciu Cars and Coffee videl v podaní zahraničných YouTuberov už ako malý chlapec, povedal som si, že raz to musím zažiť na vlastnej koži aj ja. A tento rok som to aj zažil, pozrieť som sa bol na posledné slovenské Cars and Coffee roka 2018 v Banskej Bystrici. Keď som už po ceste k banskobystrickému námestiu začul rev všetkých tých úžasných áut, na moju tvár nabehol obrovský úsmev, ktorý konštantne trval ďalšie 3 hodiny. Bolo to ešte lepšie, ako som si to kedy predstavoval a ak budete mať tú možnosť, v roku 2019 aspoň jedno Cars and Coffee určite navštívte osobne. Zatiaľ si zlomok jeho atmosféry môžete vychutnať v tomto vlogu.

3. Test Volkswagenu New Beetle

Viete, podľa čoho som si vyberal autoškolu? Predsa podľa auta! Keď som sa dozvedel o tom, že jedna z autoškôl má vo svojom vozovom parku Volkswagen New Beetle, nezaváhal som ani chvíľku. Veľmi som si chcel vyskúšať, ako toto auto jazdí a mať ho rovno v autoškole bol sen. A sen som mal ešte jeden. Po skončení autoškoly a nadobudnutí veku 18 rokov som si chcel veľmi vyskúšať, ako toto auto jazdí mimo nudných jázd v autoškole a v ideálnom prípade sa s týmto zážitkom podeliť aj s vami. A tak sa zrodil test Volkswagenu New Beetle, za ktorého uskutočnenie patrí veľká vďaka autoškole Herbie. Poviem vám, New Beetle s motorom 1.9 TDI je bez diskusie najzábavnejšie auto, aké som tento rok testoval. Má veľmi veľa divných prvkov, pri ktorých vám rozum zastáva, je však originálny a má takú „auru“, ktorú som zatiaľ zažil len pri ňom. Legendárny motor 1.9 TDI ma zas zaujal natoľko, že si vyslúžil samostatný článok, ktorý bol doteraz najčítanejším článkom na Dominiccars.

2. Legendy automobilová slavnost

Jedného pekného jarného dňa som scrolloval Instagram a uvidel som fotku z akcie, o ktorej som dovtedy nepočul – volala sa Legendy a hneď som si ju poznačil do môjho „wishlistu“ akcií, ktoré chcem navštíviť. Moje vzrušenie ešte vzrástlo po tom, ako som neuveriteľne získal novinársku akreditáciu a na Legendy tak mohol ísť ako právoplatný novinár s možnosťou prístupu do zaujímavých sekcii. Poviem to na plné ústa, alebo skôr písmená, Legendy automobilová slavnost je tou najlepšou automobilovou akciou, na akej som v živote bol. Úžasné prostredie, stovky nádherných áut, pri ktorých som strácal dych, jazda na úplne novom Mercedese A, prvá jazda v živote za volantom elektromobilu, modely exkluzívnych značiek, ktoré som dovtedy nemal tú česť vidieť a ani tak skoro mať pravdepodobne nebudem a veľa, veľa, veľa iných zážitkov. A pritom väčšina návštevníkov označila tento ročník za jeden z najhorších, veľmi rád by som vedel, ako to potom vyzerá na tých lepších ročníkoch 😀 . Ak budete mať tú možnosť, na Legenedy určite choďte aj vy, je to zážitok na celý život.

1. Založenie webu Dominiccars

Áno, sám tomu nemôžem uveriť, ale stránka, na ktorej sa práve nachádzate, vznikla pred menej ako rokom. Keď som si na konci roka 2017 dával ciele na tento rok, hlavým bodom bolo vytvorenie webu o autách, ktorý bol dlho mojím veľkým životným snom. Sám sebe som vtedy neveril, že sa mi to podarí a ani vo sne by som nepovedal, že na konci roka budem písať zoznam TOP momentov, ktorý bude vyzerať takto… Web Dominiccars som si dal ako darček k 18. narodeninám, „slávnostne“ som tak brány stránky otvoril 17. marca a prvý deň si ju pozrelo… chvíľka napätia… asi 20 ľudí 🙂 . Pomaly som sa učil, vylepšoval, odstraňoval chyby, pridával nové prvky, niekedy v polovici roka som dokonca zmenil celý dizajn webu. Pomaly som vylepšoval aj videotesty áut, stále je však čo zlepšovať a upravovať. Rok 2018 by som tak nazval pokusným rokom, kedy som sám objavoval čo funguje, čo nie a učil sa na vlastných chybách, aby som vám vedel priniesť čo najlepší obsah, či už vo forme videa alebo textu. Celý tento proces však bol pre mňa obrovský zážitok a získal som kopu nových skúseností, za ktoré som veľmi vďačný.

Čo prinesie rok 2019? 

Okrem tradičných akcií, na ktorých som bol tento rok, plánujem vyskúšať aj niekoľko nových, ktoré som tento rok nestihol, vychutnať si ich budete môcť tradične spolu so mnou formou vlogu. Už teraz sa teším na všetky nové testy, ktoré z hľadiska kvality plánujem povýšiť na vyššiu úroveň, takisto chcem trochu oživiť sekciu Predstavenia, na ktorú som tento rok nemal dostatok času. A aby som nezabudol, pripravujem pre vás ešte jedno novoročné PREKVAPENIE. Čo to bude sa dozviete, samozrejme, až na nový rok, verím však, že to bude stáť zato. Tak zostaňte v strehu, aby ste to nezmeškali!

Na záver by som rád ešte raz zopakoval vetu z úvodu a vyjadril vďaku všetkým vám, ktorí sledujú web, Facebook, Instagram a YouTube Dominiccars – bez vás by toto celé nedávalo vôbec žiadny zmysel. Ďakujem a prajem nádherný rok 2019! 🙂