fbpx

Koniec roka sa vždy nesie v spomienkach na všetky milé a nemilé udalosti, ktoré sa stali počas posledných 365 dní. Rok 2019 bol pre mňa obzvlášť špeciálny. Ako tak rozmýšľam, nebál by som sa ho označiť za doteraz najlepší rok v mojom živote. Dôvodov na radosť som mal počas roka hneď niekoľko, no ak by som mal vybrať 5 najlepších, ktoré sa týkajú áut, môj zoznam by vyzeral nejako takto…

5. Jazda na Mazde RX-8

mazda rx8 jazda

Niekedy sú to tie najspontánnejšie zážitky, ktoré sú najsilnejšie. Presne takým bola aj moja krátka jazda na Mazde RX-8, o ktorej prakticky nikto z vás nevie. Nenatočil som žiadne video, nespravil žiadnu fotku, dokonca som ju ani nešoféroval a strávil som v nej asi tak 3 minúty. No mne aj toto plne postačovalo na to, aby som tento zážitok zaradil do mojej TOP päťky roka 2019. Určite viete, že som veľký milovník japonských áut, ešte väčší milovník Mazdy a zbožňovateľ Wanklu. No napriek tomu som sa v žiadnej Mazde s Wanklom nemal možnosť odviezť. Až do októbra tohto roka, keď som na miestnom letisku testoval Škodu Superb.

Zrazu som niekde z diaľky započul charakteristický bzukot a už som vedel, koľká bije. Za pár sekúnd sa spoza zákruty s poriadnou strelou do výfuku vyrútila nádherná RX-8-čka. Neváhal som ani sekundu. Rýchlo som dobehol za chalanom, ktorý ju šoféroval a presvedčil som ho, aby ma previezol aspoň jedno koliesko po letisku. Súhlasil a ja som mal o velikánske zimomriavky a niekoľkodňový konštantný úsmev na tvári postarané. Ani neviem, ako sa voláš bráško, ale za tento krátky, no zato veľmi intenzívny zážitok som ti veľmi vďačný!

4. Test Mazdy 6 Wagon

Pri Mazde predsa len ešte chvíľku zostanem. Hneď vo februári tohto roka som totiž vďaka autobazáru Autotrio mal na 2 dni k dispozícii Mazdu 6 Wagon. Na úvod poviem len toľko, že doteraz ju považujem za najlepšie auto, aké som zatiaľ testoval. A to som si ich vyskúšal už naozaj dosť. Napriek tomu, že testovacia Šestka mala pod kapotou 2.2 litrový naftový motor, ktorý som dovtedy považoval pri Mazde doslova za hriech, zamiloval som si ju už počas prvých kilometrov. Čím dlhšie som na nej jazdil, tým som ju miloval viac. Až som si napokon uvedomil, že je polnoc a ja som prejazdil prakticky celú plnú nádrž konštantným vozením sa po meste a okolí. Doparoma, veď je to kombík. A dízel. No má taký charakter, aký len tak hocikde nezažijete. A ešte k tomu je strašne krásna.

No nebudem sa radšej ďalej vzrušovať, všetky pojmy a dojmy z Mazdy 6 Wagon nájdete vo videoteste… 🙂

3. Vlastníctvo Felície

Áno, v titulku tohto blogu síce hovorím o TOP momentoch, no keďže moje vlastníctvo Felície reálne trvalo len krátky moment, dovolím si ho zaradiť do tohto zoznamu. Škoda Felícia bola mojím prvým autom, ktoré som si kúpil počas leta za niekoľko stoviek eur. Felícia ma vždy fascinovala, chcel som si vyskúšať jej vlastníctvo a povedal som si, že ak si mám kúpiť nejaké prvé vlastné auto, bude to práve Felda. Napriek tomu, že som ju mal len niekoľko týždňov, zažil som s ňou veľa pekných chvíľ a naučil som sa kopu nových vecí. Napríklad to, že výfuk sa dá prichytiť eska-páskou, či dokonca to, že gumová manžeta poloosi sa dá bez problémov nahradiť igelitkou. Teda, aspoň podľa predchádzajúceho majiteľa. 😀 Ak si o mojich zážitkoch s Felíciou chcete prečítať viac, pripravil som pre vás článok –https://dominiccars.sk/5-veci-ktore-ma-naucilo-vlastnictvo-felicie/.

V každom prípade, Felícia mi okrem iného poslúžila aj ako dobrá rekvizita do špeciálneho videotestu, kde som ju porovnal s Daewoom Ticom. Toto video bolo za rok 2019 najúspešnejším videom na Dominiccars YouTube.

2. Legendy automobilová slavnost

A zasa sme pri tom. Ak si pamätáte na moje zhrnutie TOP momentov roku 2018, aj v ňom figurovali Legendy na druhom mieste. No nemôžem si pomôcť, táto akcia je jednoducho famózna a z prvých priečok koncoročného zúčtovania ju tak skoro podľa mňa len tak hocičo nezosadí. No tento rok boli Legendy ešte o niečo výnimočnejšie. Veľká expozícia vzácnych Ferrari, Bugatti Veyron a Chiron, Mazda RX-7, všetky generácie Nissanu GT-R a stovky ďalších áut, pri ktorých neviete, ktorým smerom sa skôr pozrieť. Zopakujem to ešte raz, táto akcia je jednoducho RAJ! Len si pozrite môj vlog, ktorý stále zachytáva len zlomok toho, čo sa dá na Legendách vidieť a zažiť, a bude vám všetko jasné. Ak ste sa ich ešte nezúčastnili, budúci rok ich rozhodne nevynechajte. Predsa len, Praha nie je až tak ďaleko. Ja tam nepochybne budem a už teraz sa veľmi teším!

1. Práca v Automagazíne

automagazin práca

Absolútnym TOP momentom roku 2019 sa stáva niečo, čo som sám nečakal. Počas tohto roka som dlhšie rozmýšľal, kam ďalej posunúť svoju činnosť. Práca motoristického novinára je už odmalička mojím veľkým snom, veď práve preto vznikol aj tento blog. Vždy ma veľmi lákala práve práca v Automagazíne, najčítanejšom motoristickom časopise na Slovensku, ktorý už od útleho detstva odoberám a čítam. Čítal som už prakticky všetky motoristické časopisy, ktoré sú na slovenskej scéne, no v mojich očiach bol Automagazín vždy najlepším. A tak som to na jeseň tohto roka nevydržal a napísal som e-mail šéfredaktorovi. O niekoľko týždňov na to som už sedel v testovacej Dacii Duster, vyskúšal som si Hyundai SantaFe v rakúskych Alpách a zažil som aj veľmi pekný týždeň so Škodou Scala. Som veľmi vďačný za možnosť spolupracovať s ľuďmi, ktorých odmalička obdivujem a mimoriadne si cením všetky príležitosti, ktoré mi Automagazín ponúka.

Možno ste si všimli, že koncom roka celý blog Dominiccars tak trochu utíchol. Keďže jednou z mojich pracovných náplní v Automagazíne je tvorba obsahu na web, akosi mi už nezostával čas na ďalšie články, ktoré by som stíhal tvoriť aj sem. Okrem toho som tento rok začal aj štúdium na STU v Bratislave, ktoré si tiež ukrajuje značnú časť môjho časového koláča. Všetky moje nové články o novinkách a ďalších zaujímavostiach z automobilového sveta tak po novom nájdete na webe Automagazin.sk. No žiadny strach, Dominiccars neumiera, práve naopak. Akurát som sa rozhodol, že väčšinu nového obsahu budú tvoriť videá. Na rok 2020 mám naplánovaných viacero zaujímavých videotestov a vlogov, ktoré budú plné spáleného paliva, brutálnych zvukov a nádherných áut. A občas si možno predsa len nájdem čas aj na nejaký ten blogový článok. 🙂 Máte sa rozhodne na čo tešiť, nezabudnite tak sledovať blog, INSTAGRAM a YouTube Dominiccars, aby ste nič nezmeškali!

No a na záver mi neostáva nič iné, ako napísať jedno veľké ĎAKUJEM vám všetkým, ktorí Dominiccars aktívne sledujete a podporujete. Cením si každé jedno zhliadnutie videa či článku, každý jeden like, komentár, správu, či odber na YouTube. Prajem vám všetkým úspešný rok 2020. Vidíme sa čoskoro, pri novom videoteste!