fbpx

Keď som sa minulý rok po prvýkrát dopočul, že pri Prahe sa konáva akcia s názvom Legendy automobilová slavnost, hneď som vedel, že toto si nemôžem nechať ujsť. A veru, stálo to zato!

Jedného dňa, keď som si prezeral nejaké fotky fakt brutálnych áut, ma oslovil malý dodatok pod jednou z fotiek, že daná fotka bola odfotená na akcii Legendy automobilová slavnost. Stačilo mi pár sekúnd strávených na webovej stránke Legiend a hneď som vedel, že túto akciu si jednoducho nemôžem nechať ujsť. Vedzte, že som si ani nenechal a 9.6 2018 som zavítal do Prahy, samozrejme, aj s mojou kamerou. Očakávania boli vysoké a už teraz vám môžem povedať, že boli viac ako len naplnené. Vlog z akcie nájdete TU.

Bomby na každom rohu

pagani legendy automobilova slavnost

Čím je akcia Legendy automobilová slavnost výnimočná, to je celková koncepcia výstavy. Rozprestiera sa totiž v obrovskom areáli výstaviska Holešovice v Prahe, ktorého súčasťou je niekoľko interiérových, ale hlavne veľa exteriérových expozícií. Zo začiatku to chce trocha prechádzania sa po areáli, aby ste si uvedomili, kde čo vlastne je. Sám neviem, ako vlastne túto akciu správne označovať. Je to totiž akýsi autosalón, väčšina áut je však vystavovaná vonku, navyše, veľkú časť áut netvoria nové modely automobiliek, ale práve rôzne vzácne a drahé autá aj súkromných majiteľov. V areáli sa navyše konajú rôzne sprievodné akcie, jazdy a mnoho iného. Je to tak mix tradičného autosalónu, autičkárskeho zrazu a výstavy drahých áut. A to je kombinácia na nezaplatenie. Krásne na tom celom je práve ten obrovský rozsah áut, ktoré tu máte možnosť vidieť. Od Škody 120 a iných historických áut, cez vzácne veterány ako Mercedes 300 SL Gullwing, nové autá do jednotlivých importérov, až po superšporty ako Pagani Huayra. V prípade tohoto ročníku sme toho mali možnosť vidieť skutočne mnoho, len nakrátko spomeniem napríklad Mercedes-AMG Project ONE, nový Ford GT, Jaguar XE SV Project 8, autosalónové novinky ako Mercedes triedy A, CLS, Volvo XC40 a veľa, veľa iného.

Zážitok pre každého

Vďaka obrovskému množstvu áut si tu svoje nájde skutočne každý, keďže na celom podujatí vládne zrazová atmosféra, môžete tu stráviť celý deň aj so svojou rodinou. O zábavu a zabezpečenie všetkého potrebného sa starajú rôzne atrakcie a stánky, kde nájdete skutočne všetko. Mňa osobne sa najviac páčili stánky Ferrari, dostal ma nový Ford GT, ale potešila aj skutočnosť, že som tu po prvýkrát naživo videl nový Bentley Continental GT. Stráviť by som tu vedel celé dni, počet dychberúcich áut, na ktoré by som sa vedel pozerať dlhé minúty, je snáď nekonečný. Vybrať si tak moje TOP auto akcie bolo celkom náročné, ale mám v tom úplne jasno – je ním Aston Martin DB7, ktorý tu bol vystavovaný v nádhernej zelenej farbe a ja som od neho proste nevedel odpútať zrak. Čo dodať na záver? Legendy automobilová slavnost je akcia, ktorú si nemôže nechať ujsť žiadny automobilový nadšenec a už teraz sa teším na ďalší ročník. Môj celý zážitok vám prinesiem vo vlogu budúcu nedeľu, dovtedy si môžete vychutnať pár záberov v galérii 😉 .

 

3 thoughts on “Legendy automobilová slavnost – najlepšia akcia pre každého autičkára?”

Comments are closed.