fbpx
keramická ochrana laku

Keramická ochrana laku je moderným trendom, o ktorom ste už nepochybne počuli aj vy. Je však naozaj tak účinná, ako sa o nej hovorí? Odborníci z detailingového štúdia Detailcar prinášajú vysvetlenie, čo vlastne dokáže a aké vlastnosti ponúka. 

Na úvod je potrebné zadefinovať, čo je to vlastne tá keramická ochrana. Po stránke chemického zloženia je tvorená najmä oxidom kremičitým. Ten je v jednotlivých prípravkoch doplnený o ďalšie prísady, napríklad fluorokarbónový kompozit či nanočastice. 

V praxi ide o priehľadnú tekutinu, ktorá sa prostredníctvom špecifických metód nanáša na lak auta. Následne sa musí zapiecť pod infračervenými lampami, na základe čoho získa mimoriadne vysokú tvrdosť. Na karosérii vytvorí súvislú priehľadnú vrstvu, tá je však veľmi tenká, takže ju nevidíte voľným okom. 

Nie je keramika ako keramika

Každá keramická ochrana laku má svoje špecifické vlastnosti. Napríklad, zakúpiť si môžete prípravky, ktoré viete na karosériu naniesť svojpomocne. Pri nich však nemôžete očakávať, že vám vydržia slúžiť 3 roky a zabezpečia laku dokonalú ochranu. Skôr ide len o akúsi alternatívu vosku s o niečo lepšími vlastnosťami. 

Pokiaľ chcete skutočne pocítiť všetky benefity keramickej ochrany, o ktorých sa tak často hovorí, ideálnym riešením je nechať si ju aplikovať v profesionálnom detailingovom štúdiu. Jedine vtedy máte istotu, že bude 100 % správne nanesená a vytvrdnutá. 

Profesionálna keramická ochrana laku a jej vlastnosti

Pozrime sa na to, aké vlastnosti prináša keramická ochrana C.Quartz Professional a C.Quartz Finest Reserve od renomovaného výrobcu CarPro, ktorú využíva aj detailingové štúdio Detailcar v Stupave. V prvom rade, vyznačuje sa rokmi vyvíjaným zložením, pričom pri nanášaní je potrebné dodržiavať špecifické postupy. Práve preto ju môžu aplikovať len certifikované štúdiá spĺňajúce najprísnejšie štandardy. Výsledkom je však ochrana laku s vynikajúcimi vlastnosťami.

keramická ochrana laku

Špičková hydrofóbnosť

Keramická ochrana má hydrofóbne vlastnosti, čo znamená, že odpudzuje vodu z laku. Podobne ako tekuté stierače. Kvapky tak neostávajú na laku, ale okamžite stekajú dolu. To má veľkú výhodu, keďže karoséria sa vďaka tomu oveľa menej špiní. Auto vám vydrží dlho čisté a nemusíte ho tak často umývať. 

Ochrana pred chemikáliami, trusom či hmyzom

Vďaka tomu, že keramika vytvára na karosérii súvislú odolnú vrstvu, chráni lak pred rôznymi formami poškodenia. Napríklad, pred chemikáliami z hmyzu, trusu či dažďa, ktoré spôsobujú oxidáciu. Taktiež znemožňuje znečistenie laku brzdovým prachom alebo náletovou hrdzou. Karoséria je v podstate „zakonzervovaná“ a rozličné vonkajšie vplyvy na lak nemajú prakticky žiaden negatívny dopad. 

Výborná ochrana pred UV žiarením

Dôležitou vlastnosťou keramiky je taktiež ochrana pred UV žiarením zo slnka. To urýchľuje oxidačné procesy v laku, spôsobuje stratu lesku a pôvodnej farby. Keramická ochrana účinne odráža UV lúče, vďaka čomu dokonale chráni lak pred poškodením. 

Zvýraznenie krásy laku 

Keramika nielenže chráni, ale naviac zvýrazňuje prirodzenú krásu laku. Dodáva mu väčšiu hĺbku a taktiež viac lesku. Vaše auto tak bude dokonca ešte krajšie, ako keď zišlo z výrobnej linky! 

Dlhá životnosť

Odborne nanesená keramická ochrana od výrobcu CarPro má životnosť až 5 rokov, v niektorých prípadoch aj viac. Teda, rozhodne nejde len o nejakú krátkodobú investíciu. 

Keramická ochrana laku od Detailcar

Keramika síce nedokáže ochrániť lak pred odreninami z parkovísk či poškriabaním kľúčom, avšak jej prínos je skutočne veľký. Môže do istej miery chrániť pred odlietavajúcimi kamienkami z cesty, no hlavne poskytuje špičkovú ochranu pred chemikáliami, UV žiarením či vodou. Práve tieto faktory sa najviac podpisujú pod každodenné poškodzovanie laku. 

Keramická ochrana sa dá naniesť nielen na úplne nové, ale aj na staršie autá. Pokiaľ zaujala aj vás, neváhajte sa obrátiť na odborníkov z detailingového štúdia Detailcar v Stupave. Tí vám poskytnú viac informácií a vypracujú cenovú ponuku na mieru.