fbpx
Legendy 2023

Akcia Legendy, ktorej prvý ročník sa odohral už v roku 2013, je podľa mňa jednou z najlepších motoristických akcií v Európe. Osobne sa mi veľmi páči jej unikátny koncept – spája totiž autosalón, motosalón a prezentácie automobilových klubov. Vždy je na nej výnimočná atmosféra a čo je hlavné, po halách a vonkajších plochách sa povaľujú tie najúchvatnejšie autá, aké kedy zišli z výrobných liniek.

Tento rok sa akcia Legendy bude konať 27. – 28. mája na výstavisku Praha – Holešovice. Na viac ako 180 000 metroch štvorcových plochy nájdete vyše 1000 vystavovateľov. Tešiť sa môžete na množstvo jedinečných áut. Jedným z TOP exponátov bude Bugatti Chiron, Pagani Huayra, Praga Bohema, no uvidíte tu aj viacero modelov Ferrari a veľa ďalších jedinečných kúskov. Prehľad exponátov a vystatovateľov nájdete na oficiálnom webe akcie Legendy.

Legiend sa zúčastní aj veľa známych osobností, stretnúť viete Richarda Chlada, Filipa Tureka, Míra Hejdu, Jana Červenku, Lubora Kosa, Tomáša Ouředníčka či Radeka Jaroša. Program bude ako vždy nabitý a tešiť sa môžete aj na veľa dobrého jedla.

Legendy sú akcia, kde si na svoje príde každý petrolhead a skutočný milovník áut. Avšak, zobrať sem môžete aj celú rodinu. Vaša frajerka či manželka sa tiež rozhodne nudiť nebude, píšem z vlastnej skúsenosti. :))

Vidíme sa na Legendách! Vstupenky si môžete zakúpiť online, na webe akcie Legendy.

Pár fotografií z minulého ročníka Legiend