fbpx
autosalon bratislava 2018

Autosalón Bratislava už dlhodobo patrí k najpodstatnejším motoristickým udalostiam na Slovensku, tento ročník však bol obzvlášť významný. Pozrite sa na to najlepšie, kvôli čomu sa autosalón Bratislava 2018 rozhodne oplatilo navštíviť!

Keďže tento rok som sa rozhodol, že na bratislavský autosalón si vezmem kameru, aby som sa so zážitkami z neho mohol podeliť aj s vami, v nedeľu pribudol do videoportfólia dominiccars.sk vlog z autosalónu. Ak ste ho ešte nevideli, nájdete ho TU. Ja som fotiť veľmi nestíhal, ale fotoreport z Autosalón Bratislava 2018 nájdete tu. Teraz sa konečne pozrime nato, aké pocity na mne tohtoročný autosalón zanechal.

Najlepšie auto autosalónu? Mám v tom jasno!

autosalon bratislava renault megane RS

Oficiálne výsledky naj áut autosalónu 2018 nájdete na webe Incheby, moje najlepšie auto autosalónu je však niečo úplne iné. Jeho výber pritom nebol nijako zložitý, napriek tomu, že tohtoročný autosalón bol doslova nabitý brutálnymi novinkami, ktoré stáli zato. Mňa však jednoznačne najviac dostalo jedno auto – nový Renault Megane RS. Áno, nie je to úplne najhorúcejšia novinka, naživo som ho však videl prvýkrát na autosalóne. Keď som videl jeho prvé jazdy a recenzie, nijako ma nedostal, vravel som si, že je to bežný Megane RS, ktorý je rýchly, pekný a patrí mu plnohodnotné miesto v rebríčku najlepších hothatchov. Naživo ma však toto auto dostalo tak, ako by som nikdy nepovedal, že ma môže Renault zaujať. A rozhodne to nebolo len jeho agresívnou žltou farbou, vďaka ktorej ste ho nemohli prehliadnuť, ani keby ste chceli. Tie agresívne detaily, typický zadný výfuk, ktorého dizajn snáď nikdy nezostarne, úžasný posed a interiér, a to ešte nehovorím o jeho technických aspektoch… Vidím to tak, že tomuto autu budem musieť venovať samostatný článok na blogu, aby sa článok o autosalóne nezmenil na vzrušovanie sa nad Meganom RS 🙂

Drahé, lacné, dobré, zlé

mercedes amg project one autosalon bratislava

Len niekoľko dní pred autosalónom sme mali možnosť zachytiť informáciu, z ktorej som ja osobne takmer spadol zo stoličky – na autosalón Bratislava sa chystá sám veľký Mercedes AMG Project One! Vzácne auto s motorom z formuly 1, ktorému pomáhajú 4 elektromotory, jeho cena je 2 milióny eur, vyrobených bude 275 kusov a môže ísť na bežné cesty. Je úžasný, ale naživo ma neoslovil natoľko, aby som bol z neho nejako unesený. Unesený som však bol z modelu AMG GT 4-Door 53, ktorý vyzerá neskutočne zvonku, ale aj zvnútra, rovnako ma potešil aj nový A-čkový Mercedes, ktorý naživo vyzerá oveľa lepšie ako na obrázkoch a hlavne, má úžasný interiér, aký v danej triede neprináša snáď nik. Nepáči sa mi zas nová Honda CR-V, ktorá je akási nemastná-neslaná, predchádzajúca generácia bola rozhodne zaujímavejšia. Nemilo ma prekvapil aj stánok BMW, v ktorom bola polovica áut zamknutá a navyše nová M5, napriek nádhernej rubínovej farbe, nebola až tak úžasná, ako vyzerala na fotkách. Zvedavý som bol na Ladu Vesta SW a môžem povedať, že toto auto sa skutočne podarilo. Keby ste nevedeli, že je to Lada, na jej interiér by ste určite nepovedali, že patrí autu ruskej značky. Klobúk dole! Keďže noviniek a zaujímavých áut bolo možné vidieť fakt veľa, nemôžem sa vyjadrovať ku všetkým, odporúčam tak pozrieť spomínaný vlog, ktorý je zostrihom tých najlepších áut a momentov.

Lepší ako minulý rok

Celkovo môžem autosalón Bratislava 2018 zhrnúť ako veľmi podarený a rozhodne zaujímavejší, ako bol ten minuloročný. Veľa noviniek a vzácnych áut sa postaralo o nezabudnuteľnú atmosféru a zážitky. Po tom, ako som minulý rok šiel na autosalón v sobotu, som sa tento rok rozhodol pre piatok a výsledok tohto rozhodnutia je jednoznačný – na autosalón sa najviac oplatí ísť cez pracovný týždeň, ideálne hneď ráno, kedy nie je preplnený ľuďmi tak, ako v sobotu a užijete si ho tak oveľa viac. Čo dodať na záver? Autosalón Bratislava naplnil očakávania a už teraz sa teším na jeho budúci ročník. A na nový Megane RS sa od teraz pozerám úplne inak, ako doteraz…

Ako sa páčil tohtoročný autosalón vám a aké sú vaše obľúbené výstavné kúsky? Podeľte sa s nimi v komentároch! 😉

One thought on “Autosalón Bratislava 2018 – to naj, čo tento ročník priniesol!”

Comments are closed.