fbpx

Ak sa aj vy pri výbere zimných pneumatík riadite príslovím – čím drahšie, tým lepšie, teraz by ste mali zbystriť pozornosť. Aj lacnejšie modely pneumatík vedia byť dobré a poraziť aj oveľa drahších konkurentov. 

Zimné pneumatiky sú témou, ktorá je diskutovaná každým motoristom pred začatím zimnej sezóny. Problémom je, že každý z nás má svoje skúsenosti zo zimnými pneumatikami, svoje obľúbené značky a modely a málokto si nechá poradiť od niekoho iného. Pri výbere zimných pneumatík sa väčšina Slovákov orientuje podľa ceny, nie podľa kvality alebo testov pneumatík, čo je pomerne nebezpečný zlozvyk. Samozrejme, aj tie najlacnejšie pneumatiky musia spĺňať určité normy, aby sa vôbec mohli dostať do predaja, dokonca poznáme prípady, kedy sa najlacnejšie pneumatiky v niektorých disciplínach umiestnili lepšie ako oveľa drahšie modely. Lacné pneumatiky však vo väčšine prípadov majú horšiu brzdnú dráhu a celkovo horšie jazdné vlastnosti pri jazde na snehu a ľade. Avšak, žiadny strach, existuje jednoduchý trik na to, aby ste vybrali najlacnejšie zimné pneumatiky, ktoré budú zároveň kvalitné a bezpečné!

Pozor na odporúčania pneuservisov 

Pri výbere nových zimných pneumatík si veľa ľudí necháva poradiť od pneuservisov, však keď v pneuservise robia s pneumatikami každý deň, určite vedia najlepšie, ktoré gumy sú najvhodnejšie… Realita je však taká, že veľa pneuservisov spolupracuje s niektorými výrobcami pneumatík, čo sa odráža aj na tom, čo vám odporučia. Áno, poradia vám, ktoré zimné pneumatiky sú najlepšie a najbezpečnejšie, avšak často len z portfólia značiek, s ktorými spolupracujú. Vy tak síce dostanete kvalitné pneumatiky, avšak často nie tie najvýhodnejšie. Pred výberom nových pneumatík sa tak oplatí pozrieť si testy pneumatík. Pri nich si môžete detailne overiť, ako sa tá-ktorá pneumatika správa, akú má brzdnú dráhu a podobne. Zároveň uvidíte jej hodnotenie v porovnaní s inými značkami a modelmi, veľmi rýchlo sa tak viete zorientovať v tom, ktorá značka a model zimných pneumatík bude pre vás najlepší. Potom si už len stačí daný model zakúpiť, napríklad na webe pneumatiky.sk a užívať si zimné jazdenie v úplnom bezpečí.