fbpx
najlepšie autá do 600 eur

Veľká noc je sviatkom, kedy si mnohí chlapi zarobia slušné peniaze. Ak ste si dnes čo-to vyšibali, je možné, že konečne si môžete kúpiť auto. Dá sa vôbec v takejto cenovej hladine zohnať schopné vozidlo? Určite áno, tu sú najlepšie autá do 600 eur, ktoré by som volil ja. 

Zas a znovu som sa hral s autobazárovými webmi a začal som rozmýšľať nad tým, či sa vôbec dá kúpiť nejaké schopné auto do 600 eur, ktoré sa vám nerozpadne pod zadkom už počas testovacej jazdy. Existuje totiž veľa mladých chalanov a dievčat, ktorí zarábajú na brigáde nejaké peniaze a chcú si kúpiť vlastné auto. Samozrejme, ani tie najlepšie autá do 600 určite nebudú v najlepšom stave, ale pri troche starostlivosti môžu ešte pekne slúžiť. Keď doslúžia, môžete ich jednoducho nechať zošrotovať a nebude vám to ľúto, prípadne ich znovu predať za rovnakú cenu, za akú ste ich kúpili. Po dlhšom skúmaní bazárových stránok som vybral týchto 5 najlepších modelov áut, ktoré kúpite do 600 eur, plne pojazdných so všetkými papiermi.

Škoda Felicia 1.3

najlepšie auto do 600 eur - škoda felicia 1.3

Keď sa ma niekto pýta, aké je najlepšie prvé auto za čo najmenej peňazí, bez zaváhania odpovedám, že Felicia. Nie nadarmo ju tak spomínam ako prvú, za 600 eur zoženiete relatívne slušný kus, ktorý nebude veľmi hrdzavý a bude ešte veľmi dlho fungovať. A keď sa aj náhodou niečo pokazí, opravíte si to jednoducho sami za pár eur. Motor s výkonom 68 koní na rozhýbanie tak ľahkého auta postačuje, málo žerie, ale čo je hlavné, je na neho nízka poistka. Felicia je už od nepamäti považovaná za nezničiteľné auto, ktoré prežije aj pád atómovej bomby. Po „Feldách“ je stále veľký dopyt, keď sa vám teda zunuje, jednoducho ju predáte niekomu inému, možno aj so ziskom, keďže jej cena už nemá kam nižšie klesnúť. Žeby sme hneď na začiatok našli výhercu súťaže o najlepšie autá do 600 eur?

Ford Escort Combi 1.4 CFI

najlepšie autá do 600 eur

Aj priaznivci kombíkov si v cenovej hladine do 600 eur prídu na svoje. Vybrať sa s takýmto autom na rodinnú dovolenku do Chorvátska chce veľkú odvahu, ale na výlety do okolia je ako stvorené. Do veľkého kufra bez problémov naložíte bicykel, v zime lyže, prípadne výbavu na kempovanie, zoberiete so sebou 4 kamarátov a hor sa na výlet! Benzínový motor výkonom 71 koní veľmi neočarí, na bežné presuny ale určite postačí. Očarí ale rozhodne jeho spoľahlivosť. Do 600 eur nájdete zopár pekných, plne pojazdných kusov, ak sa vám teda priestor Felicie máli, vaša voľba je asi jasná.

Renault Twingo 1.2

renault twingo 1.2

Toto auto najlepšie vystihuje jedno slovo – cukrík. Twingo je jedno z najkrajšie vyzerajúcich a najoriginálnejších áut, ktoré do 600 eur môžete kúpiť. Tie lepšie kusy sa síce pohybujú okolo 800 – 1000 eur, aj do šiestich stoviek ale nájdete zopár kúskov, ktoré nie sú úplne na zahodenie. Twingo síce mnohí považujú za čisto babské auto, mne osobne sa ale veľmi páči. Je jednoduché a spoľahlivé, malý motor vás poteší nízkou spotrebou a po meste vás povozí viac než slušne.

Peugeot 106 1.4

peugeot 106 najlepšie autá

Z Francúzska tu máme ešte jeden model a to legendárny Peugeot 106. Vždy, keď vidím kombináciu čísel 106, spomeniem si na rallye verziu tohto Peugeota. Vedzte, že aj bežná 106 má v sebe čo-to z rallye génov. Aspoň na mňa toto auto pôsobí veľmi nabudene, s benzínovým štvorvalcom 1.4 s výkonom 75 koní nabudene jazdiť aj rozhodne bude. Tieto malé stíhačky zoženiete do 600 eur v slušnom stave, pri výbere sa ale určite zamerajte na benzínové verzie, ideálne motor 1.4 a vyhnite sa nafťáku 1.5 D, ktorý sa k charakteru tohto auta vôbec nehodí. Benzínová jedna-štvorka sa vám odmení príjemnou spotrebou, slušnou dynamikou a spoľahlivosťou.

Opel Corsa 1.2 / 1.4

opel corsa najlepšie auto

Ako posledné auto zoznamu tu máme zástupcu nemeckých výrobcov – Opel Corsa 1.2. Vzhľadom asi veľmi neoslní, ani použiteľnosťou, keďže toto auto je skutočne malé. Na výber máte troj a päťdverový model, vedzte však, že v ani v jednom prípade asi veľa ľudí dobrovoľne na zadné sedadlá nenastúpi. Motor 1.2 s výkonom 45 koní postačí na jazdenie po meste, na výber je ale aj motor 1.4 s výkonom 60 koní, s ktorým sa už toto auto mení na vreckovú raketu. Oba motory vynikajú jednoduchou konštrukciu a spoľahlivosťou, nemáte sa pri nich čoho báť. Najväčším problémom starých Oplov je hrdza, do 600 eur ale už zoženiete aj menej hrdzavé kusy.

Áno, ani jeden z vyššie spomínaných modelov nekúpite do 600 eur v dokonalom stave po exteriérovej stránke, vyblednutý lak, škrabance a preliačiny patria v tejto cenovej kategórii k bežným veciam. Všetky ale zoženiete plne pojazdné, bez počiatočných investícií do závažných opráv. Ktoré auto zo zoznamu by ste volili vy, prípadne, aké sú vaše najlepšie autá do 600 eur? Podeľte sa s nimi v komentároch 😉

Mimochodom, ak ste tak ešte nespravili, budem veľmi vďačný, ak dominiccars.sk podporíte aj na YOUTUBEFACEBOOKU a INSTAGRAME.

Obrázky – Wikipedia, Autovia, Automaniac

2 thoughts on “Najlepšie autá do 600 eur – ktoré by ste si vybrali?”

Comments are closed.