fbpx
ako si vybrať autoservis

Pravidelný servis je základným predpokladom na to, aby autá spoľahlivo fungovali a mali dlhú životnosť. Otázka však znie – ako si vybrať ten najlepší autoservis, ktorému zveríte svojho štvorkolesového miláčika? Ako sa nenechať oklamať amatérmi a nespôsobiť si zbytočné problémy? O tom som sa rozprával s expertmi z autoservisu XCars Servis.

Samozrejme, keď si kúpite nové auto, najpohodlnejším riešením je navštevovať autorizovaný servis. Skutočná dilema nastáva, keď máte staršie vozidlo. To síce môžete tiež zobrať do autorizovaného servisu, avšak v takom prípade sa musíte pripraviť na vysoké ceny normohodín, respektíve, samotných dielov. Väčší zmysel preto dávajú nezávislé servisy. Avšak, nie všetky dokážu poskytnúť takú úroveň kvality, akú by ste očakávali.

Základom je hĺbkové pochopenie problému

Hlavným rozdielom medzi kvalitným a nekvalitným servisom sú obvykle skúsenosti spojené s hĺbkovým porozumením technike. Mnohé servisy sa snažia čo najviac ušetriť na ľudských zdrojoch, a tak zamestnávajú technikov, ktorí síce sú manuálne zruční, no v skutočnosti autám do hĺbky nerozumejú. Sú tak len meničmi dielov, čo nie je vždy najvýhodnejšie.

ako si vybrať autoservis

Jeden príklad za všetky. Predstavte si, že vám odíde turbodúchadlo. Auto dáte do lacného nezávislého servisu, ten zhodnotí, vám odišlo turbodúchadlo (aké nečakané) a vymení ho za nové. No po pár týždňoch vám odíde zase. V čom bol problém? Mechanik sa na celú situáciu nepozrel hĺbkovo. Napríklad, neuvedomil si, že za poškodenie turbodúchadla môže zlý DPF filter. Vy ste tak zbytočne vyhodili 700 € za nové turbo a teraz ho môžete kvôli neodbornosti servisu meniť znovu. S týmto problémom sa v XCars Servis nestretnete. Pracujú v ňom skúsení mechanici, ktorí sú zároveň veľkými motoristickými nadšencami. Autám rozumejú do hĺbky, a tak dokážu odborne diagnostikovať aj komplikovanejšie problémy.

Komplexnosť ponúkaných služieb

Mnohé lacné servisy nedisponujú dostatočnými znalosťami a nástrojmi, takže nevedia poskytovať tak široké spektrum služieb. A to môže byť problém. Auto vám zbytočne dlho stojí, servis nevie čo s ním a aby sa daná porucha odstránila, často musíte navštíviť aj viacero autoservisov. Pokiaľ sa tomu chcete vyhnúť, zvoľte si servis, ktorý ponúka čo najširšie spektrum služieb – od pravidelných prehliadok, cez servis motorov, náprav, prevodoviek, až po klampiarske práce. Všetky servisné úkony tak vybavíte na jednom mieste a nemusíte behať od jedného mechanika k druhému.

XCars Servis disponuje moderným vybavením, ktoré umožňuje vykonávať komplexnú diagnostiku motorov a ich servis, opravy náprav, ale dokonca aj karosérií. Vďaka modernému zariadeniu na rovnanie karosérií vedia skúsení mechanici XCars Servis profesionálne opravovať aj autá po ťažších nehodách. A v neposlednom rade, servis má k dispozícii aj špeciálne zariadenie na čistenie DPF filtrov, výbavu na prezúvanie, vyvažovanie a opravovanie pneumatík. Dokáže tak zabezpečiť všetky potrebné úkony, od pravidelných prehliadok až po náročné opravy.

Autoservis pri Banskej Bystrici

Pokiaľ nechcete riskovať, že svoje auto zveríte do rúk neskúseným mechanikom, ktorí spôsobia viac škody ako úžitku, spoľahnite sa na overený autoservis XCars Servis s viac ako 10-ročnými skúsenosťami. Ten nájdete v obci Nemce neďaleko Banskej Bystrice. Počas toho, ako bude vaše auto opravované, si môžete za minimálny poplatok požičať náhradné vozidlo, čo je veľký bonus naviac. Okrem servisných služieb poskytuje XCars Servis aj výhodné financovanie a predaj jazdených vozidiel. Tak neváhajte a zverte svoje auto do tých najlepších rúk aj vy!