fbpx
top 3 momenty roku 2020

Rok 2020 bol pre všetkých mimoriadne náročný. Napriek sťaženým podmienkam však musím uznať, že rozhodne stál za to. Vlastne, nebojím sa otvorene povedať, že tento rok bol pre Dominiccars najlepší doteraz. Poďme si tak spraviť krátky sumár toho, čo sa počas tohto roku stalo a aké 3 momenty boli pre mňa TOP.

Hneď na úvod musím poďakovať všetkým slovenským importérom nových áut, s ktorými sa mi počas tohto roku podarilo nadviazať spoluprácu a vytvoriť tak veľa nového obsahu pre vás. Veľká vďaka patrí aj chalanom z autobazáru Autotrio Liptovský Mikuláš, vďaka ktorým som mal počas celého roka prístup k mnohým zaujímavým jazdeným autám. Za podporu videotestov na YouTube ďakujem partnerovi Overenie-vozidla.sk a Sego.sk. V neposlednom rade chcem poďakovať aj Imrovi, ktorý počas posledných mesiacov tvoril zaujímavý písaný obsah na web a veľmi si vážim aj novú spoluprácu s portálom Hashtag.sk. Vďaka všetkým týmto, ale aj mnohým ďalším spoluprácam verím, že rok 2021 bude ešte bombastickejší a veľkolepejší.

Počas roku 2020 som pre vás pripravil 42 videotestov nových a jazdených áut. Rok som odštartoval videotestom Hyundaiu Tucson, ktorý dnes patrí medzi najsledovanejšie videá na YouTube Dominiccars. Vyskúšal som viacero obľúbených slovenských jazdeniek a počas leta som k nim začal pridávať aj testy nových áut. Zabavil som sa s novou Corsou, preveril kvality SsangYongu Korando, užil si pekné chvíle so šarmantným Peugeotom 2008, prejazdil veľkú časť Slovenska na Renaulte Zoe, kúpil a predal som VW Golf 1.9 SDI, zamiloval som si nový Seat Leon a rovno dvakrát som sa presvedčil o tom, že nová Octavia skutočne stojí za to. Čerešničkou na torte bol test Škody Felicia Combi, BMW E30 Cabrio, či zábava na letisku so Seatom Leon Cupra.

No to stále nie je všetko. Vybrať si tak zo všetkých týchto momentov TOP 3 bolo pre mňa pomerne náročné. No predsa len, boli tu 3 autá, ktoré u mňa osobne zarezonovali najviac.

3. Opel Grandland X PHEV

Veľké a ťažké plug-in hybridné SUV. Ako môžete toto auto figurovať v rebríčku TOP 3 najlepších momentov roku 2020? Nuž, mne osobne Grandland X PHEV skutočne sadol. Rozhodne nie je bezchybný, to nie. No cítil som sa v ňom neskutočne dobre. Toto auto vo svojich útrobách ukrýva hneď 3 motory, jeden spaľovací a dva elektrické. Vďaka tomu má odpich z miesta ako stíhačka a nebyť čiernej kapoty, nikdy by ste si ani len netipli, že toto auto je tak rýchle. A to najlepšie – Grandland X PHEV nie je rýchly len na priamke, ale má aj perfektný podvozok, vďaka ktorému sa s ním viete dobre povoziť aj v zákrutách. Počas testovacieho týždňa som na ňom najazdil cez 1000 kilometrov a stále som ho nemal dosť. Grandland X PHEV bol jedným z mála testovacích áut, na ktoré som si v piatok večer vyhradil asi 4 hodiny času a bol som sa na ňom len tak voziť a užívať si jazdu.

2. Honda E

Sú dve teórie o tom, ako sa do roku 2020 dostala Honda E. Buď ju k nám vyslali mimozemšťania, alebo vedci z roku 2050, ktorí vynašli stroj času. Toto auto je o 180 stupňov iné ako všetky ostatné autá. Japonci sa pri jeho vývoji očividne ničím neobmedzovali a nadelili mu všetko, čo im len napadlo. Preto má Honde E zápustné kľučky dverí, 5 displejov na prístrojovej doske, virtuálne rybičky, ktoré môžete kŕmiť, 230 V 1500 W zásuvku priamo na stredovej konzole, HDMI vstup na pripojenie Xboxu či Playstation. Preto má pohon zadných kolies, jazdí ako malá bohyňa, a podobne božsky aj vyzerá. Som z nej nadšený a nebyť menšieho dojazdu, bola by pre mňa úplne TOP elektromobilom všetkých čias a hneď teraz by som na ňu začínal šetriť.

1. Tesla Model 3 Performance

Mojím najlepším momentom roku 2020 sa stáva, ako inak, večerné jazdenie na letisku s Teslou Model 3 Performance. Hoci na test tohto auta som mal len mimoriadne krátku dobu, večer, v extrémnej zime a vetre, stále som si ho naplno užil. Áno, toto auto má veľa rôznych chýb. No akonáhle stlačíte akcelerátor na podlahu a zažijete to zrýchlenie na úrovni superšportov, na všetky tie chyby ihneď zabudnete. Nehovoriac o desiatkach rôznych prešpekulovaných a hypermoderných fičúriek, ktoré mňa osobne neskutočne fascinujú. Tesla Model 3 je tak v mojom rebríčku najlepších elektromobilov na prvom mieste a som veľmi zvedavý, či sa budúci rok nejakému autu podarí prekonať ju.

Ďakujem!

Na záver roka sa chcem tradične srdečne poďakovať všetkým vám, ktorí Dominiccars podporujete. Či už odberom a sledovaním na YouTube, čítaním obsahu na webe, či sledovaním Facebooku a Instagramu. Robím všetko pre to, aby som vám prinášal čoraz kvalitnejší, náučnejší, ale aj zábavnejší obsah, ktorý bude pre vás prínosom. Verím, že sa vidíme aj v roku 2021 pri mnohých ďalších dobrodružstvách, ktoré budú stáť za to. Užite si Silvestra a majte fantastický rok 2021!