fbpx
karoseria lak zima

Chcete, aby vaše auto vyzeralo aj počas zimy čo najlepšie a zároveň, aby bolo dobre chránené pred škodlivými vonkajšími vplyvmi? V spolupráci s profiautokozmetika.sk vám prinášame niekoľko praktických tipov, na čo si dávať pozor. 

Pri jazdení v zime dostáva lak auta zabrať hlavne kvôli posypovej soli a nečistotám z cesty, ktoré obsahujú množstvo škodlivých chemikálií. Práve preto je kľúčové dbať na pravidelné umývanie. Ak necháte nečistoty na karosérii pôsobiť príliš dlho, môžu narušiť pôvodný lesk laku a spôsobiť vznik korózie. 

Používajte kvalitné šampóny 

Keď vonku nebudú tuhé mrazy, doprajte svojmu autu detailnú očistu. Obyčajné opláchnutie vodou alebo rýchle umytie na wapke nestačí, keďže pri ňom efektívne neodstránite všetky chemikálie z laku. Použite kvalitný šampón a aktívnu penu, ktorá na seba účinne naviaže škodlivé látky. 

karoseria lak zima

V ponuke profiautokozmetika.sk nájdete široký výber šampónov, ktoré sú šetrné k laku a mimoriadne účinne odstraňujú nielen nečistoty, ale aj škodlivé chemikálie. Pri umývaní vám pravdepodobne dobre poslúži aj odstraňovač náletovej hrdze. Vaše auto tak bude dlhodobo vyzerať ako nové. 

Hĺbkové umývanie kolies 

Pri umývaní auta počas zimy nepodceňujte ani kolesá. Práve materiál diskov prichádza do najbližšieho kontaktu so všetkými nečistotami z cesty a je vystavený pôsobeniu soli.  

Na umývanie kolies môžete použiť napríklad kyselinový čistič kolies. Ten si poradí aj so zažratými nečistotami, brzdovým prachom či usadeninami, ktoré by ste pomocou klasického šampónu len tak jednoducho neodstránili.

Voskovanie karosérie 

V zimnom období rozhodne oceníte navoskovanú karosériu, keďže sa na nej bude zachytávať oveľa menej nečistôt. Vaše auto vďaka tomu nebudete musieť umývať tak často. 

Chcete aj vy dopriať vášmu autu to najlepšie? Vyberte si zo širokej ponuky kvalitnej autokozmetiky a doplnkov na webe profiautokozmetika.sk. Na webe nájdete aj praktické video-návody, ako správne používať a aplikovať jednotlivé produkty.