fbpx

Rozmýšľate nad svojpomocným predajom vášho starého auta a hľadáte vhodný online autobazár? Poradíme vám, ktorý sa oplatí a na čo si dať pri predaji auta pozor!

Napriek tomu, že mnoho autobazárov a spoločností ponúka komplexný predaj jazdených áut, veľa Slovákov sa rozhodne predávať auto svojpomocne. Ak máte dostatok času a v autách sa aspoň trochu vyznáte, svojpomocný predaj auta môže byť výhodný spôsob, ako predať auto a neplatiť žiadne sprostredkovateľské poplatky bazárom. V tomto prípade je však dôležité dbať na niekoľko základných krokov, na ktoré pri predaji netreba zabúdať. Na bazárových portáloch nájdete mnohé osobné autá na predaj, ktoré sú úplne rovnaké ako to vaše. Podstatné je tak vystúpiť z radu a priviesť záujemcov k tomu, aby si vybrali práve ten váš kúsok.

Fotografie sú základ

Ak sa občas pohybujete vo svete online autobazárov, určite si všimnete nemálo „odfláknutých“ inzerátov s jednou alebo dvoma rozmazanými, narýchlo odfotenými fotkami a popisom v podobe jednej gramaticky nekorektnej vety. Áno, ak bude mať niekto o vaše konkrétne auto skutočne veľký záujem, ozve sa vám aj na takýto „odfláknutý“ inzerát. No drvivú väčšinu ľudí, ktorí na váš inzerát narazia, jednoducho odradí. A to nechcete. Dbať by ste teda mali na kvalitné fotografie a popis. Osobné autá na predaj by v inzeráte mali mať uvedené základné technické údaje, počet najazdených kilometrov a popis stavu a údržby auta. Zhotovte niekoľko kvalitných fotografií, ktoré budú zachytávať čo najviac častí auta. Samozrejme, neprežeňte to, nikomu sa pravdepodobne nebude chcieť prezerať 80 fotiek z desiatok zbytočných uhlov. Pred fotením nezabudnite auto vyčistiť a umyť.

Vyberte vhodný autobazár

V dnešnej dobe nájdete na internete mnoho autobazárových portálov, cez ktoré môžete svoje auto predávať. Nie každý autobazár je však vhodný. Pridanie inzerátu na niektoré autobazáre je spoplatnené, iné zas majú minimálnu návštevnosť a pridávaním inzerátu na ne pravdepodobne len strácate čas. Ktorý autobazár sa teda skutočne oplatí? Napríklad portál Inzercia.sk! Na tomto veľkom inzertnom portáli nájdete na predaj prakticky všetko. Keď sa pozriete na autobazár, nájdete v ňom autá rôznych kategórií a cenových hladín. Auto tu môžete výhodne a rýchlo kúpiť, ale aj predať. No čo je hlavné – pridanie inzerátu je úplne zadarmo!

A čo motorky na predaj?

Keďže leto je v plnom prúde, možno si plánujete kúpiť alebo predať motorku. Tu vám zas dobre poslúži sekcia motorky na predaj na portáli Inzercia.sk, v ktorej si svojho dvojkolesového tátoša nájde každý. Naopak, ak sa chcete zbaviť svojho starého motocykla, platí rovnaká analógia ako v prípade predaja auta. Ak ste na motorke doteraz nejazdili, odporúčame vám kúpiť nejakú lacnú motorku a vyskúšať si, o čom jazdenie na dvoch kolesách je. Garantujeme, že nebudete ľutovať!