fbpx

Audi vie, ako robiť zaujímavé autá. Áno, v ponuke nájdeme aj kúsky, ktoré svojím vzhľadom, prípadne technickými parametrami nijako neoslnia, tie sú však vyvážené práve niekoľkými úžasnými kúskami, ktoré skutočne stoja zato. Tu je môj výber 5 najlepších. 

1. Audi QUATTRO

audi quattro

Začnime hneď legendou, ktorú pozná snáď každý automobilový fanúšik. Tento legendárny model vyrábaný v rokoch 1980 – 1991 je považovaný za jeden z najdôležitejších modelov, ktoré Audi kedy vyrobilo. A to úplne právom. Ľahká dvojdverová kupé karoséria, päťvalcové motory a pohon všetkých štyroch kolies Quattro boli v dobe jeho predstavenia niečím nevídaným. Quattro bolo čistokrvné rallye auto telom aj dušou. A to ho robí tak výnimočným.

2. Audi RS2 Avant

audi rs2 avant

Pri Audi legendách ešte chvíľku zostaneme, ďalším výnimočným a pre Audi veľmi dôležitým modelom bol totiž RS2 Avant. Toto auto, o ktorom možno až tak často nepočujeme, je skutočne zaujímavé. Ako prvý musím vyzdvihnúť jeho vzhľad, ktorý sa mi neskutočne páči. Karosársky je postavený na Audi 80 Avant, športový bodykit, 5 valcový motor a športové naladenie z neho robia veľmi zaujímavú mašinku. Jednalo sa o limitovanú edíciu, ktorá sa vyrábala v rokoch 1994 – 1995 a bol to prvý RS model Audi v histórii. A ešte k tomu aj prvý výkonný Avant model. RS2ka je tak praotcom všetkých dnešných RS modelov.

3. Audi R8

audi r8

Predstavenie prvého Audi R8 bolo sprevádzané veľkými očakávaniami, ako sa podarí tomuto prvému superšportovému modelu uspieť. Audine veľmi pomohla skutočnosť, že je v jednom koncerne s Lamborghini, mnohí ju tak aj považujú za také malé Lambo v Audi balení. Popularita na seba nenechala dlho čakať a R8čka sa rýchlo stala veľmi populárnou. Všetky generácie úžasne vyzerajú, s desaťvalcom aj úžasne znejú a bez diskusie ich môžeme považovať za čistokrvné superšporty.

4. Audi RS6 Avant C6

audi rs6 c6

V tomto zozname nesmie chýbať ani tento brutálny kombík, ktorého parametre vyrazia dych snáď každému. Generácia C6, ktorá bola vyrábaná v rokoch 2008 – 2010, totiž bola poháňaná motorom 5.0 V10 biturbo s výkonom 579 koní a krútiacim momentom 650 Nm. V dnešnej dobe sa to v danej kategórii môže zdať ako nič moc, v dobe jej predstavenia to však bolo niečo neuveriteľné. Perfektne vyzerá, brutálne znie a veľmi by som si ju chcel vyskúšať. Mať totiž 10-valec z Lamborghini pod kapotou rodinného kombíka je niečo, čo už v žiadnom modernom aute asi nikdy nezažijeme.

5. Audi RS7

audi rs7

A celý zoznam uzatvára ďalší RS produkt, tentokrát s číslom 7. Nie je to žiadna legenda, ani žiadne špeciálne výnimočné auto, je to však jedno z najkrajších áut, aké poznám. Už aj obyčajná A7čka vyzerá úžasne, keď sa k nej však pridá ten brutálny športový bodykit, veľké kolesá a hlavne 4.0 V8 motor, vznikne beštia, ktorá sa nedá prehliadnuť. A ja sa na ňu neviem vynadívať. Jediná vec, ktorej sa obávam je, že nová RS7čka už nebude ani z ďaleka tak dobrá, ako dosluhujúca generácia. Nuž, nechajme sa prekvapiť.

Ako vyzerá váš rebríček 5 najlepších Audi modelov? Podeľte sa s ním v komentároch! 😉