fbpx

Interiér automobilu je miesto, v ktorom ako šoféri alebo cestujúci trávime veľa času. Je tak dôležité, aby sme sa v interiéri auta cítili dobre. Ako by ste sa však cítili v jednom z týchto zvláštnych interiérov? 

Subaru XT 1985

zdroj – Reddit

Začnime hneď ťažkým kalibrom, interiérom auta, ktoré zvonku nepôsobí nijako zvláštne. Zdanie však niekedy klame a interiér tohto auta prináša prvky, ktoré jednoducho nepochopíte. Snaha vytvoriť niečo futuristické a špeciálne dospela k tomu, že interiér Subaru XT z roku 1985 vyzerá ako z nejakej vesmírnej lode. Asymetrický volant s dvoma zvláštnymi pádlami plnými gombíkov pri ňom a následne celý zvyšok interiéru nesúci sa vo futuristickom duchu pôsobia prinajmenšom zvláštne… Len si predstavte takéto auto šoférovať.

Ford GT 2005

ford gt interiér
zdroj – JB car pages

Moderné autá sú vybavené mnohými systémami, ktoré robia ich ovládanie jednoduchým pre každého. Tak skúste z takého moreného auta presadnúť do Fordu GT 2005… Sedem rôznych budíkov, ktoré sa tiahnu po celej vrchnej časti prístrojovej dosky jasne hovorí za to, že toto auto asi tak jednoduché na ovládanie nebude. V dôsledku tvaru samotného Fordu GT je aj tvar a usporiadanie jeho interiéru špecifické. Treba však dodať, že zároveň maximálne funkčné a účelné.

Tesla Model 3

tesla model 3
zdroj – YouTube

Interiér Tesly Model 3 rozvíril mnohé diskusie o tom, ako je takéto riešenie bezpečné a vhodné. Jeden veľký centrálny displej na všetko je síce lacným a moderným riešením, bezpečnosť spojená s jeho ovládaním a sledovaním údajov na ňom je však otázna. Nehovoriac o tom, že väčšina ľudí takéto riešenie nepovažuje za práve najestetickejšie.

Pagani Huayra

pagani huayra interiér
zdroj – Pinterest

Takto drahý superšport a takto zvláštny interiér? Treba povedať, že snaha dizajnérov Pagani bola jasná – do interiéru zakomponovať všetky drahé materiály tak, aby vyzeral čo najexkluzívnejšie. Z môjho pohľadu to však tak trochu prehnali. Kopa lesklých plôch kombinovaná s karbónom a kožou pôsobí až príliš lesklo a žiarivo.

Fiat Multipla

fiat multipla interiér
zdroj – Pinterest

Čo iné nemôže v tomto zozname chýbať ako Fiat Multipla? Auto zvláštne po všetkých stránkach, nielen zvonku, ale aj zvnútra. Skutočnosť, že Multipla má vpredu tri sedadlá, robí jej interiér tak zvláštnym a netradičným. Ani neviem, ako ho slovami popísať… Snáď len tak, že je proste škaredý 🙂

Ktoré interiéry považujete za najzvláštnejšie vy? Podeľte sa s nimi v komentároch!